Tóth Péter

1982 november 30-án születtem Pásztón. Általános iskolába a pásztói Dózsa György Általános Iskolába jártam. Zeneiskolai tanulmányaimat a szintén Pásztón lévő Rajeczky Benjamin Zeneiskolában folytattam.

1997-ben az általános iskola befejezése után sikeres felvételt nyertem a Budapesten lévő Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolába. Tanulmányaimat –a már zeneiskolában kiválasztott, és tanult- fagott hangszer tanulásával kibővítve folytattam.

2001-ben sikeres érettségi vizsgát téve tanulmányaim folytatása mellett döntöttem. Ebben az évben sikeres felvételi vizsgát tettem a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetébe fagott-tanár szakra. Tanulmányaim mellett a Miskolci Színház zenekarában dolgozva gyűjtöttem a hangszeres tapasztalatot.

2003-ban főiskolai tanulmányaimat a Győri Széchenyi István Egyetem Zeneművészeti Intézetében folytattam. Sikeres átvételi vizsgát téve a harmadik évfolyamtól már Győrben tanultam. Diplomámat 2005 május 20-án szereztem meg.

2007-től a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészetoktatási Intézmény Szügyben lévő kihelyezett tagozatán tanítok furulyát.