Sikereink

Utolsó frissítés időpontja: 2017.10.24.

 

2017-2018 tanév

 

Az 1956-os forradalom és szabadságharc évfordulóján, a Magyar Köztársaság Nemzeti Ünnepén, ünnepi képviselőtestületi ülésen köszöntötték Balassagyarmat szakmai kitüntettjeit.

Iskolánk pedagógusa, moderntánc tanára SEBJÁNNÉ RABÓCZKI TERÉZIA BALASSAGYARMAT SPORTJÁÉRT DÍBAN RÉSZESÜLT.

Szeretettel gratulálunk neki!

 

A III. SÁGRAFORGÓ

Nemzetközi Gyermekszínjátszó Fesztivál Aranysávosok találkozóján

a balassagyarmati Pimasz Kamasz Gyermekszínjátszó csoport

Lúdas Matyi, avagy a libák gágogása című előadásával

eredményesen szerepelt!

Felkészítő tanáruk: Bileczné Nyiregyházi Ágnes

Szeretettel gratulálunk nekik!

 

A TILMA A GYERMEKMŰVÉSZETÉRT ALAPÍTVÁNY  által megrendezett

ÉDESANYÁK DÍCSÉRETE CÍMŰ XIII. NEMZETKÖZI GYERMEKRAJZ VÁNDOR KIÁLLÍTÁSON

Oravecz Bianka - Tilma díjas,

Bárány Mária, Baráth Vivien, Hajdú Zalán és Mákos Gvendolin

növendékeink sikeresen szerepeltek és meghívást kaptak a Hatvani Galériában tartandó megnyitó és díjkiosztó ünnepségre!

Felkészítő tanárunk: Dávid Zsuzsanna

Szeretettel gratulálunk nekik!

 

2016-2017 tanév

 

A 2017. május 18-án került megrendezésre Hatvanban az I. ORSZÁGOS HATVANI ZENEISKOLAI BACH FESZTIVÁL,

melyen a pásztói Rajeczky Benjamin tagintézmény növendékei sikeresen szerepeltek.

 

2. korcsoport

Vanák Gábor

orgona szólista

ARANY minősítés

 

4. korcsoport

Szpisák Bence

orgona szólista

EZÜST minősítés

  

Brunda Gergely felkészítő tanár kiváló munkájáért dicséretben részesült.

  

Szeretettel gratulálunk nekik!

 

A 2017. május 5-én és 6-án Debrecenben megrendezett Cívis Népzenei Fesztivál Országos Gyermek és Ifjúsági Népzenei versenyen a pásztói Rajeczky Benjamin tagintézmény növendékei eredményesen szerepeltek.

Szécsényi Zsófia Gyémánt Cívis minősítés

Énekes és Hangszeres Szólisták Országos Minősítője ARANYPÁVA fokozat

ZSOBADA Banda Szécsényi Zsófia - prímás Szécsényi István Balázs - brácsa Hárskuti Dávid - bőgő Gyémánt Cívis minősítés

Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége – KÓTA Térségi szintű minősítő KIVÁLÓ fokozat

Felkészítő tanárok: Sturmann Jenőné Virágvölgyi Márta

Szeretettel gratulálunk nekik!

 

A XXVI. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találokzón

 

a balassagyarmati CSIRIBIRI TÁRSULAT, felkészítő tanáruk: Bileczné Nyiregyházi Ágnes

EZÜST

a balassagyarmati PIMASZ KAMASZ társulat, felkészítő tanáruk: Bileczné Nyiregyházi Ágnes

ARANY

a szécsényi FÉBÉ TÁRSULAT, felkészítő tanáruk: Csukáné Szerémy Andrea

ARANY

a szécsényi ANDI SZÍNJÁTSZÓSAI társulat, felkészítő tanáruk: Garamvölgyi Andrea

EZÜST

minősítést kapott!

 

Szeretettel gratulálunk nekik!

 

A 2017. március 23-án Gyöngyösön megrendezett

IX. Heves és Nógrád Megyei Fuvolaversenyen

a pásztói Rajeczky Benjamin tagintézmény növendékei

sikeresen szerepeltek.

 

I. korcsoport

Dobrocsi Panka

II. díjban részesült

 

III. korcsoport

Fekete Anna

III. díjban részesült

  

Felkészítő tanár: Buda Adrienn

  

Szeretettel gratulálunk nekik!

 

A 2017. március 24 és 26 között megrendezett

VIII. Országos Népzenei Versenyen

a Rajeczky Benjamin tagintézmény növendékei:

 

hangszeres együttes kategóriában,

az I. korcsoportban

a Szécsényi testvérek:

Szécsényi Zsófia és Szécsényi István

I. díjban részesültek

 

hangszeres együttes kategóriában,

II. korcsoportban

a Zsodoba Banda

II. díjban részesült.

Szeretettel gratulálunk nekik!

 

2015-2016 tanév

 

 

Váci Bartók-Pikéthy Zeneművészeti Szakközépiskola és Zeneiskola AMI

a 2016/2017-es tanév 9. évfolyamába felvételt nyert:

Streichovonetz Fruzsina

tanára: Bardóczy Gabriella

 

Éneklő Ifjúság 2016. Ifjúsági zenei fesztivál - Eger

 

Rózsavölgyi Márk Kisvegyeskar I.  DÍJ

Felkészítő tanár, karnagy: Franka Beáta

 

XII. Európai Ifjúsági Zenei Fesztivál San Sebastian – Spanyol ország

 

fellépett a  Rózsavölgyi Gitár Kamaracsoport

 Felkészítő tanár: Cselényi Noémi

 XXV. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó Nógrád Megyei Bemutató

 

PIMASZ KAMASZ - Balassagyarmat arany minősítés

  CSIRIBIRI TÁRSULAT - Balassagyarmat ezüst minősítés

 Felkészítő tanár: Bileczné Nyíregyházi Ágnes

 

 „A Dunától keletre" Térségi Gyermek és Ifjúsági Népzenei Verseny - Debrecen

 A Magyar Kórusok és Zenekarok Szövetsége – Kóta országos népzenei minősítő keretében térségi szintű minősítőn

 

Verebélyi Dominika – Pásztó dícséretes fokozat

 Farkas Ida – Pásztó kiváló fokozat

Szécsényi Zsófia – Pásztó kiváló fokozat

 

A XXIV. Pueri Fabri nemzetközi regionális rajzverseny eredményei:

 

SZABÓ BALÁZS - I. díj

Szécsény B/II. korcsoport felkészítő tanára: Bakos Ferenc

 

CSERI FLÓRIÁN – III. díj Szécsény B/II. korcsoport felkészítő tanára: Bakos Ferenc

 

TAKÁCS RÓBERT – II. díj Szécsény B/III. korcsoport felkészítő tanára: Bakos Ferenc

 

KISS ROBERTA ZSÓFIA - IPOLYSÁG POLGÁRMESTERI NAGYDÍJA  

Balassagyarmat felkészítő tanára: Dávid Zsuzsanna

 

NAGY ABIÁTA - A RENDEZŐK KÜLÖNDÍJA Szécsény felkészítő tanára: Bakos Ferenc

 

Középiskolai Regionális Rajzversenyen:

 

Kiss Roberta Zsófia – III. helyezés

11-12. osztályosok korcsoportjában tanulmányrajz kategóriában

Balassagyarmat felkészítő tanára: Dávid Zsuzsanna

 

A XII. Nógrád Megyei Rajeczky Benjamin Népdaléneklési Versenyen

I. korcsoport

Földvári Lilla 2. helyezett Felkészítő tanára: Kanyóné Alapi Anna

II. korcsoport

Szécsényi Zsófia 1.helyezett Felkészítő tanára: Sturmann Jenőné

Kórós László 2. helyezett Felkészítő tanára: Fekete Klaudia

Várkonyi Zsófia 2. helyezett Felkészítő tanára: Fekete Klaudia

III. korcsoport

Szécsényi István Balázs 1.helyezett Felkészítő tanára: Sturmann Jenőné

 

A III. Budapesti Ifjúsági Kamarazenei Országos Versenyen

I. DÍJAS

NAGY RENÁTA - fuvola PAP BOGLÁRKA - fuvola PAP LUCA - zongora TRIÓ

Gálakoncert szereplés a Magyar Tudományos Akadémia Zenetudományi Intézetében

Felkészítő tanárok: Kanyó András (fuvola) Lévárdi Beáta( zongora)

 

A XIII. Országos „Alba Regia”Kamarazenei Versenyen Székesfehérváron

I. DÍJAS

NAGY RENÁTA - fuvola PAP BOGLÁRKA - fuvola PAP LUCA - zongora TRIÓ

Különdíjként gálakoncert szereplés Zeneakadémia Solti Termében

Felkészítő tanárok: Kanyó András (fuvola) Lévárdi Beáta( zongora)

 

Az I. Országos „Nyitni-Kék” Zeneiskolai Fuvolaversenyen Szentendrén

II. HELYEZETT

NAGY RENÁTA a VI. korcsoportban

Tanára: Kanyó András Zongorán közreműködött: Perneczky Zsolt

 

IX. Regionális Gitárverseny

 

Szolik Milán – különdíj - Balassagyarmat

I. korcsoport

felkészítő tanára: Cselényi Noémi

 Táborszki Bálint – különdíj - Balassagyarmat

I. korcsoport

felkészítő tanára: Cselényi Noémi

 

ZONGORISTA NÖVENDÉKEK VIII. TALÁLKOZÓJA

 

BALÁZS RÉKA MÁRIA – KIEMELT NÍVÓDÍJ - Balassagyarmat

II. korcsoport

felkészítő tanára: Somogyvári Ildikó

FÁBIÁN SÁRA NOÉMI – NÍVÓDÍJ - Balassagyarmat

I. korcsoport

felkészítő tanára: Somogyvári Ildikó

IMRE EMMA – NÍVÓDÍJ - Balassagyarmat

II. korcsoport

felkészítő tanára: Somogyvári Ildikó

SÁNTA DÁNIEL - NÍVÓDÍJ - Szécsény

II. korcsoport

felkészítő tanára: Lévárdi Beáta

HOLECZ MARTIN – NÍVÓDÍJ - Szécsény

III. korcsoport

felkészítő tanára: Lévárdi Beáta

KISS FRUZSINA – DICSÉRET - Szécsény

I. korcsoport

felkészítő tanára: Csuka László

VÉGH BARBARA – NÍVÓDÍJ - Pásztó

I. korcsoport

felkészítő tanára: Barát Vitalina

SZABÓ ÁGNES – DICSÉRET - Balassagyarmat

II. korcsoport

felkészítő tanára: Somogyvári Ildikó

SZABÓ BEÁTA – DICSÉRET - Balassagyarmat

II. korcsoport

felkészítő tanára: Somogyvári Ildikó

MOLNÁR ZSOMBOR MÁRTON – NÍVÓDÍJ - Pásztó

II. korcsoport

felkészítő tanára: Barát Vitalina

MAKKAI ABIGÉL – DICSÉRET - Rétság

III. korcsoport

felkészítő tanára: Szabó-Bira Zsuzsanna

ROZA EVELIN – DICSÉRET - Balassagyarmat

III. korcsoport

felkészítő tanára: Perneczky Zsolt

VALKÁR CSENGE – DICSÉRET - Szécsény

III. korcsoport

felkészítő tanára: Lévárdi Beáta

HORVÁTH DÁNIEL – DICSÉRET - Szécsény

IV. korcsoport

felkészítő tanára: Csuka László

MEGA INEZ JUDIT – DICSÉRET - Balassagyarmat

V. korcsoport

felkészítő tanára: Lévárdi Beáta

 

 

Volt növendékünk Tóth Bálint kürtművész Junior Prima Díjban részesült

A fiatal tehetségeket a zeneművészeti Junior Prima Díj társalapítója, az MVM Magyar Villamos Művek Zrt. elnök-vezérigazgatója, Csiba Péter és Vigh Andrea, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem rektora, a zsűri elnöke méltatta a Müpa Üvegtermében megrendezett ünnepélyes díjátadón.

"Tóth Bálint kürtművész tanára a Zeneakadémián Friedrich Ádám volt. 2010-ben megnyerte a Budafoki Dohnányi Zenekar első kürtre kiírt próbajátékát, később itt szólamvezető lett. 2011-túl a Concerto Budapest szólókürtöse, tagja a Magyar Állami Operaháznak is."

 

Növendékünk Szécsényi Zsófia sikeresen szerepelt a Fölszállott a páva tehetségkutató versenyen

 

2014-2015 tanév

 

A VIII. Országos „Jeney Zoltán” Fuvolaversenyen Kaposváron

PAP BOGLÁRKA döntős (3-8. helyezés - V. korcsoportban)

NAGY RENÁTA döntős (4-6. helyezés - VI.korcsoportban)

Tanáruk: Kanyó András Zongorán közreműködött: Perneczky Zsolt

 

 

Kiemelkedő oktató-nevelő munkája, életpályája, a pedagógus élethivatás melletti elkötelezettsége elismeréseként Eötvös József-díjban részesült:

 Ember Csaba, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola intézményvezető tanára,

    

 

A gyermekek harmonikus személyiségformálásában hosszú időn át végzett kiemelkedő pedagógiai munkája elismeréseként Németh László-díjban részesült:

Ember Gertrud, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola tanára, szabadidő szervezője,

     

 

Tóth Tamás, a balassagyarmati Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola pásztói Rajeczky Benjámin Tagintézményének tagintézmény-vezetője,

  

A díjakat pedagógusnap alkalmából Balog Zoltán, az emberi erőforrások minisztere és Czunyiné dr. Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár adták át.

Forrás: http://www.kormany.hu/hu/emberi-eroforrasok-miniszteriuma/hirek/balog-zoltan-versenykepes-es-minosegi-oktatasra-van-szukseg

Fényképek: EMMI Miniszteri és Parlamenti Államtitkári Kabinet Protokoll Osztály

 

 

A DUNÁN INNEN, TISZÁN TÚL

Kárpát-medencei hagyományéltető ifjúsági tehetségkutató verseny Csány község önkormányzata által megrendezett

Heves, Jász-Nagykun-Szolnok és Nógrád megyei elődöntőjén a Népzene kategória I. korcsoportjában

I. HELYEZÉST ÉRT EL: SZÉCSÉNYI ZSÓFIA, FARKAS IDA ÉS A RAJECZKY SZIMPATIKUSOK

 

AZ I. REGIONÁLIS GITÁR KAMARAVERSENYEN

ARANY FOKOZATOT ÉRT EL: KOLBÁNYI ZSOLT, BÁNYAI NIKOLETT, LES LILIÁNA,
LES ANGELIKA, IVÁDY BIANKA ÉS TÖRÖK TÍMEA

 

Zene és Művészeti Iskolák Magánének Szakos Tanulóinak

17. Balassagyarmati Találkozóján

 Rácz Sára Dicséretben részesült

Felkészítő tanára: Barta Enikő

Zongorakísérő: Bardóczy Gabriella

 

 

A X. Országos zongora négykezes és kétzongorás versenyen

Pap Luca és Mega Inez II. DÍJAT NYERT

Felkészítő tanáruk: Lévárdi Beáta

 

Csömör Krisztián  felvételt nyert a Budapesti Bartók Béla Zeneművészeti Gimnázium JAZZ tanszakára

Tanára: Banos Boglárka

 

A X. Országos zongora négykezes és kétzongorás verseny döntőjébe jutottak

Pap Luca és Mega Inez

Felkészítő tanáruk:Lévárdi Beáta

 

VII. Nógrád Megyei Zeneiskolások  FUVOLAVERSENYének eredményei

Nagy Renáta Nagydíj

Bányai Dorottya  I. díj,  Dudás Bence  I. díj,

Hatala Dóra  I. díj,  Pap Boglárka  I. díj,

Pál Maja  II. díj,  Hatala Rita II. díj

Tanáruk: Kanyó András, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

Barna Mónika  II. díj,  

Csóri Rozália Katalin  II. díj,

Kiss Edina dicséret

Tanáruk: Palánki Éva, zongorán kísért: Csuka László

Hegedűs Lili   III. díj

Tanára: Ember Dániel, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

 

A XIII. Országos Lubik Imre trombitaversenyen

Szécsényi István Balázs  I.  díjat nyert

felkészítő tanár: Tóth Tamás, zongorán közreműködött: Németh Csaba

 

A Szécsényi  Erkel  Ferenc  Vegyeskar 
a Jászberényi Minősítő Kórusfesztiválon
„GÁLAKÓRUS” minősítést nyert el
Karnagy: Lévárdi Beáta

 

A XIII. Országos Lubik Imre trombitaverseny válogatóján

Szécsényi István Balázs továbbjutott az országos döntőbe

felkészítő tanár: Tóth Tamás, zongorán közreműködik: Németh Csaba

 

a Nógrád Megyei Önkormányzat Közgyűlése

Ember Csaba részére

Nógrád Megye Díszpolgára Kitüntető Címet adományozta

 

 

2013-2014 tanév

 

A VIII. Regionális KÖZÉPISKOLAI RAJZVERSENYen

Pásztor Gergely 3. HELYezést ért el

Felkészítő tanár: Telek Zoltán

 

a IX. Országos Fuvoladuó és Kisegyüttes Tanulmányi Verseny

Dudás Bence  és  Bányai Dorottya  II. díj

Pap  Boglárka  és  Gere  Anna  III. díj

Nagy  Renáta  és  Kanyó  András-tanár  I. díj

Nagy  Renáta  és  Kanyó  András-tanár 

kortárs magyar mű előadásáért  különdíj

felkészítő tanáruk: Kanyó András

Kanyó  András  tanári  különdíjban  részesült

 

Weöres Sándor Megyei Gyermekszínjátszó találkozó eredménye

Pimasz kamasz arany minősítés

felkészítő tanár: Bileczné Nyíregyházi Ágnes

 

Az általános iskolások megyei rajzverseny eredményei

Ferencz Rita 1. helyezett

Komoróczy Donát 3. helyezett

Szabó Klaudia 3. helyezett

Felkészítő tanáruk: Telek Zoltán

Baranyi Hanna Karina 2. helyezett (Szécsény)

Felkészítő tanára: Bakos Ferenc

 

A Zene és Művészeti Iskolák Magánének Szakos Tanulóinak 16. Balassagyarmati Találkozóján

III. díjban részesült: Rácz Sára

Dicséretben részesült: Gere Anna

Felkészítő tanár: Barta Enikő, zongorakísérő: Bardóczy Gabriella

felkészítő tanári

külön dicséretben részesült: Barta Enikő

 

 

Az egri Éneklő Ifjúságon A

Rózsavölgyi Márk AMI  kisvegyeskara 

kiemelkedő sikerrel minősült:

Arany Diplomával valamint

Országos Dicsérő Oklevélben részesültek

Vezényelt: Franka Beáta, zongorán és orgonán kísért: Perneczky Zsolt

 

Az I. NÓGRÁD MEGYEI Furulyás TALÁLKOZÓJÁN a következő eredményeink születtek

 

Paulovics Edina  Kiemelt  nívódíj

Nyikon Liza  Kiemelt  nívódíj

Kárdási Eszter, Paulovics Edina,

Rácz Dorka Eszter  Kiemelt nívódíj

Tomis Máté  Nívódíj

Berecz Anna Ildikó, Nyikon Liza, Tolnai Dóra  nívódíj

Kárdási Eszter  Dicséret

Boldog Virág Dicséret

Rácz Dorka Eszter  Dicséret

Felkészítő tanár: Tóth Péter, zongorán közreműködött: Bardóczy Gabriella

Halaj Benedek  Nívódíj  (Érsekvadkert)

Felkészítő tanár: Gyimesiné Sepsi Erika, zongorán közreműködött: Gyimesi László

Lengyel Anna  Nívódíj (Rétság)

Felkészítő tanár: Szarvas Anna, zongorán közreműködött: Sándor Karola

Szántó Anna, Banos Boglárka és Németh Csaba-tanár

Kiemelt nívódíj (Pásztó)

Holló Emese, Markó Adél,

Lipták Veronika, Molnár Anna nívódíj (Pásztó)

Szántó Anna nívódíj (Pásztó)

Szabó Torda Dicséret (Pásztó)

Holló Emese Dicséret (Pásztó)

Felkészítő tanár: Banos Boglárka, zongorán közreműködött: Németh Csaba

 

 A VIII. Országos továbbképzős versenyen kategóriájukban

Nagy Renáta – fuvola II. helyezés

tanára: Kanyó András, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

Pap Luca – zongora III. helyezés

tanára: Lévárdi Beáta

 

A VIII. Regionális Gitárverseny eredményei

Bányai Nikolett  I.  helyezés

felkészítő tanára: Cselényi Noémi

Kolbányi Zsolt  II.  helyezés

felkészítő tanára: Koplányi-Bárány Tímea

 

NÓGRÁD MEGYEI ZONGORISTA NÖVENDÉKEK

VII. TALÁLKOZÓJÁN a következő eredményeink születtek

 

Holecz Martin - kiemelt  nívódíj – Szécsény I. korcsoport

felkészítő tanára: Barát Vitalina

Horváth Eszter Viktória - kiemelt  nívódíj – Szécsény I. korcsoport

felkészítő tanára: Lévárdi Beáta

Horváth Dániel - kiemelt  nívódíj – Szécsény III. korcsoport

felkészítő tanára: Barát Vitalina

Pap Luca - kiemelt  nívódíj – Szécsény V. korcsoport

felkészítő tanára: Lévárdi Beáta

Funk Dorka - Nívódíj – Balassagyarmat I. korcsoport

felkészítő tanára: Bira Sándorné

Berki Dávid - Nívódíj – Balassagyarmat I. korcsoport

felkészítő tanára: Perneczky Zsolt

Valkár Csenge - Nívódíj – Szécsény II. korcsoport

felkészítő tanára: Barát Vitalina

Mega Inez Judit - nívódíj – Szécsény IV. korcsoport

felkészítő tanára: Lévárdi Beáta

Harsányi Ildikó - nívódíj – Balassagyarmat V. korcsoport

felkészítő tanára: Somogyvári Ildikó

Sívó Viktória - Dicséret – Balassagyarmat I. korcsoport

felkészítő tanára: Tóth Istvánné

Bartus Levente Soma - Dicséret – Pásztó I. korcsoport

felkészítő tanára: Juhász Flórián

Roza Evelin - Dicséret – Balassagyarmat II. korcsoport

felkészítő tanára: Perneczky Zsolt

Kaliczka Balázs - Dicséret – Balassagyarmat II. korcsoport

felkészítő tanára: Tóth Istvánné

Zsidai Kitti Szamóca - Dicséret – Szécsény III. korcsoport

felkészítő tanára: Lévárdi Beáta

Takács Dániel - Dicséret – Szécsény V. korcsoport

felkészítő tanára: Csuka László

Vilt Balázs - Dicséret – Balassagyarmat III. korcsoport

felkészítő tanára: Somogyvári Ildikó

Brown Zita - Dicséret – Pásztó III. korcsoport

felkészítő tanára: Németh Csaba

Beszkid Mátyás - Dicséret – Szécsény IV. korcsoport

felkészítő tanára: Lévárdi Beáta

 

Felkészítő tanári különdíjat kaptak:

Barát Vitalina és Lévárdi Beáta

 

 

A VIII. Országos verseny továbbképzős tanulók számára rendezett területi válogatóról

továbbjutottak az országos döntőbe

Nagy Renáta – fuvola tanára: Kanyó András, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

Pap Luca – zongora tanára: Lévárdi Beáta

 

A MOL Tehetségtámogató Program 2013. pályázatán kiemelkedő eredményeként

 támogatást kapott mesterfuvola hangszer vásárlására

Nagy Renáta – fuvola

Tanára: Kanyó András

 

A junior príma díj magyar zeneművészet kategória

2013-as díjazottja volt növendékünk

Tóth balázs – trombita

egykori  tanára: tóth Miklós

 

A XXI. Észak-Magyarországi Trombitás Találkozón

nyújtott eredményes szereplésért emléklapot kaptak

Barna Barnabás Felkészítő tanár: Tóth Miklós

Szécsényi István és Tóth Dénes Felkészítő tanáruk: Tóth Tamás

 

A MEGYEI KÖZÉPISKOLAI RAJZVERSENYen

CSAPÓ ESZTER 1. HELYezést

PÁSZTOR GERGELY 2. HELYezést és

ORGOVÁNYI DOROTTYA 2. HELYezést értek el

Felkészítő tanáruk: Telek Zoltán.

 

2012-2013 tanév

 

EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA

Bileczné  Nyíregyházi  Ágnes részére

a Nemzeti Tehetség Program keretében meghirdetett

„BONIS BONA – A nemzet tehetségeiért” díjat adományozta

 

EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA

 Palánki  Éva részére

 Négy évtizedes pedagógus munkájának, elkötelezett kitartó szorgalmának elismeréséül

Pedagógus Szolgálati Emlékérmet adományozott

 

EMBERI ERŐFORRÁSOK MINISZTÉRIUMA

Csábi István RÉSZÉRE

A GYERMEKEK HARMONIKUS SZEMÉLYISÉGFORMÁLÁSA TERÉN VÉGZETT KIEMELKEDŐ PEDAGÓGIAI TEVÉKENYSÉGE ELISMERÉSEKÉNT

Németh László-díj  ELISMERÉST  ADOMÁNYOZOTT

 

a váci Pikéthi Tibor Zeneművészeti Szakközépiskolába

takács Lilla magánének szakra felvételt nyert

felkészítő tanára: Barta Enikő

 

 AZ ORSZÁGOS TÁRSASÉNEKLÉSI VERSENYEN

A Rózsavölgyi Márk Művészeti iskola

szécsényi  kamarakórusa

ezüst MINŐSÍTÉST SZERZETT

Vezényel/Felkészítő tanár: Lévárdi Beáta, Sebestyénné Csabai Ildikó

 

Országos Gyermekszínjátszó Fesztivál
debreceni gála műsorán

Pimasz kamasz előadásában Szalem és a szög (arab népmese)

Felkészítő tanár: Bileczné Nyíregyházi Ágnes

 

 

A XXI. ALKALOMMAL MEGRENDEZETT PUERI FABRI NEMZETKÖZI REGIONÁLIS GYERMEKRAJZPÁLYÁZAT DÍJAZOTT ALKOTÁSAI

 B/I.  2. Díj NYITRAI-DÚLÓ TEA DIÓSJENŐ

felkészítő tanár: Dovák B. József

        3. Díj FODOR KORNÉL BALASSAGYARMAT

felkészítő tanár: Telek Zoltán

 B/II. 1. Díj LIKI ZSÓFIA, 2. Díj NAGY VIKTÓRIA,

3. Díj SZENOGRÁDI JUDIT SZÉCSÉNY

felkészítő tanár: Bakos Ferenc

 B/III.  1. Díj LÉNÁRT ANNA, 2. Díj TÁCSIK FANNI SZÉCSÉNY

Felkészítő tanár: Bakos Ferenc

        3. Díj PÁSZTOR GERGELY BALASSAGYARMAT

felkészítő tanár: Telek Zoltán

 

a Zene és Művészeti  iskolák  magánének szakos tanulóinak 15. balassagyarmati találkozóján

Takács Lilla II. díjat kapott

Gere Anna III. díjat kapott

Majoros Tamás Dicséretet kapott

Barta Enikő Felkészítő tanár a zsüri Dicséretét kapta

Zongorán kísért: Markóné Dikasz Gabriella

 

IV. Országos Grafika Verseny Döntőjébe jutottak

Lehoczki Dávid, Németh Fanni Anna, Kelecsényi Fanni

Felkészítő tanár: Bakos Ferenc (Szécsény) 

 

Országos Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Találkozó megyei fordulóján A TERÜLETI DÖNTŐBE JUTOTTAK:

Rózsavölgyi Márk AMI Szécsényi Tagintézménye:

"Andi színjátszósai" Oliver (musical) részletek

ARANY minősítés

Felkészítő tanár: Garamvölgyi Andrea

Fébé Társulat Ki vagyok én? szerkesztett műsor

ARANY minősítés

Felkészítő tanár: Cs. Szerémy Andrea

Rózsavölgyi Márk AMI Balassagyarmat:

Pimasz kamasz Szalem és a szög (arab népmese)

ARANY minősítés

Felkészítő tanár: Bileczné Nyíregyházi Ágnes

  

A XI. Országos kAMARAZENE VERSENYen székesfehérváron

nAGY rENÁTA – fuvola, pAP bOGLÁRKA – fuvola

és pAP lUCA – zongora

II. helyezést értek el

Felkészítő tanáraik: Kanyó András és Lévárdi Beáta

 

A Magyar Zene és Művészeti Iskolák Szövetsége, a Magyar Zeneszerzők Egyesülete és Újbuda Önkormányzata

 „Száz év zenéje - Száz Iskola Zenei Játéka a XX. század klasszikusaitól napjainkig”

címmel országos verseny megyei válogatóján

Gyarmati Regina, Ispán Róbert, Polgár Péter,

Sándor Vanda, Varga Ivett

ARANY CUM LAUDE eredményt értek el

Felkészítő tanáruk: Lévárdi Beáta

(Rózsavölgyi Márk AMI szécsényi tagintézménye)

 

a Szabó Lőrinc  Általános Iskola által meghirdetett

„Hagyományőrző Napok” Rajzversenyen

Jeney Daniella és Jeney Eszter

valamint Bányai Nikolett I. helyezést értek el

felkészítő tanáruk: Telek Zoltán

 

A XIII. Országos ZONGORAVERSENYEN, Nyíregyházán

Magyar Valentin Kiemelt I. díjat és a

Zeneakadémia Alapítvány Veroszta Magda díját kapta

Felkészítő Tanára: Somogyvári Ildikó

a Magyar Zeneművészek és Táncművészek Szakszervezete

Legeredményesebb felkészítő tanárAKTÍVA JUTALOM” díját  és a

Zeneakadémia Alapítvány Veroszta Magda díját kapta

 

A Heves, Nógrád és Pest megye zene és művészeti iskoláinak

VII. Regionális Gitárversenyén

Bányai Nikolett I. díjban

Felkészítő tanár: Tomisné Cselényi Noémi

Kolbányi Zsolt II. díjban

Felkészítő tanár: Bárány Tímea

Lőrincz Márton dicséretben részesült

Felkészítő tanár: Tomisné Cselényi Noémi

 

a Cserhát-Takarék a szakemberekért és a kulturális örökség védelméért alapítvány kuratóriuma

Tóth Miklós művész-tanár részére

az év pedagógusa kitüntetést adományozta

 

A XIII. Országos Zongoraverseny területi válogatóján

Magyar Valentin bejutott az országos döntőbe

Felkészítő tanára: Somogyvári Ildikó

Pap Luca dicséretet kapott

Felkészítő tanára: Lévárdi Beáta

 

A XI. Országos kAMARAZENE VERSENY területi Válogatóján

nAGY rENÁTA – fuvola, pAP bOGLÁRKA – fuvola és pAP lUCA – zongora

bejutottAK az országos döntőbe

Felkészítő tanáraik: Kanyó András és Lévárdi Beáta

 

A Megyei Biciníum éneklési Versenyen

Fábián Anna és Csór Péter I. korcsoport

Gere Anna és Takács Lilla III. korcsoport

I. díjat kaptak

Felkészítő tanár: Franka Beáta

 

a zenei oktatásban végzett kiemelkedő munkájukért

Somogyvári Ildikó  - zongoratanár és

Oraveczné Orsó Erzsébet - hegedűtanár

Artisjus díjat kaptak

 

A MAGYAR ÁLLAMKINCSTÁR NÓGRÁD MEGYEI IGAZGATÓSÁG

által meghírdetett „Az én Kincs-táram” rajzpályázaton

PÁSZTOR GERGELY I. DÍJAT NYERT

felkészítő tanára: Telek Zoltán

 

a xxii. megyei középIskolai Rajzversenyen

Pásztor gergely iI. Orgoványi Dorottya III. helyezést értek el

felkészítő tanáruk: Telek Zoltán

 

a Szabó Lőrinc Általános Iskola által meghirdetett „Állatom a barátom” Rajzversenyen

Mákos Gvendolin I. helyezést ért el

felkészítő tanára: Telek Zoltán

 

2011-2012 tanév

 

A RMAMI Szécsényi Tagintézményének színjáték tanszakán működő  FÉBÉ TÁRSULAT

Budapesten a Holokauszt Emlékközpont Wallenberg termében a Gábor Zita Alapítvány "Élni az életet 2" elnevezésű pályázatának díjkiosztóján

a Szakértő Testület döntése alapján A HULLÁM musical előadással

 megosztva egy másik pályázattal ( Bárczi Gusztáv Gyógypedagógia Főiskola - holokausztoktatás)

ELSŐ HELYEZÉST ért el.

Felkészítő tanáruk: Csukáné Szerémy Andrea (Szécsény)

 

Tiszalúci DALLAMHÍD Musical Énekverseny

I. korcsoportban 3. helyezést ért el Csuka Mirella

II. korcsoportban 2. helyezést ért el Deák Lotti és

3. helyezést ért el Jónás Xénia

Felkészítő tanáruk Csukáné Szerémy Andrea (Szécsény)

 

XXI. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó Nógrád Megyei Bemutatóján

„Andi Színjátszósai" Arany minősítést kaptak

Felkészítő tanár: Garamvölgyi Andrea

Csiribiri Társulat Arany minősítést kapott

Felkészítő tanár: Bileczné Nyíregyházi Ágnes,

FÉBÉ Társulat bronz minősítést kapott

Felkészítő tanár: Csukáné Szerémy Andrea

 

regionális Középiskolás Rajzversenyen

Orgoványi Dóra

a Magyar Rajztanárok egyesületének különdíját kapta

Felkészítő Tanár: Telek Zoltán

Lehoczki Dávid III. díjban részesült

Felkészítő tanár Bakos Ferenc (Szécsény)

 

X. Nógrád megyei Rajeczky Benjamin népdaléneklési verseny-Pásztó

I. korcsoporban Pusztai Jázmin II. díjban

Pető Zsuzsanna Zita III. díjban részesült

Felkészítő tanár: Kanyóné Alapi Anna (RMAMI Rajeczky Benjamin Tagintézmény-Pásztó)

II. korcsoporban Vanya Noémi Különdíjat kapott

Felkészítő tanár: Sebestyénné Csabai Ildikó (RMAMI Szécsényi Tagintézmény)

III. korcsoporban Gherdán Johanna 1 díjban és Különdíjban részesült

Felkészítő tanár: Sturmann Jenőné (RMAMI Rajeczky Benjamin Tagintézmény-Pásztó)

Nagy Georgina III. díjban részesült

Felkészítő tanár: Hajdú István (RMAMI-Romhány)

IV. korcsoportban Blaskó Rebeka III. díjban és az

V. korcsoportban Rácz Sára III. díjban részesültek

Felkészítő tanáruk: Gyimesi László (Balassagyarmat)

 

 

a 4. ORSZÁGOS MODERN-, KORTÁRSTÁNC tanulmányi versenyen

szalai Kiara – TÓTH IMOLA DUETT II. helyezést

Benus Alíz – Gulyás Enikő duett II. helyezést

Sebján Rozália III. Helyezést értek el

Felkészítő tanáruk: Sebjánné Rabóczki Terézia

 

a Zene és Művészeti  iskolák magánének szakos tanulóinak

14. balassagyarmati találkozóján

Gere Anna ii díjat

Rózsás Viktória dicséretet kapott

Barta Enikő felkészítő tanár és Dikasz Gabriella zongorakísérő

a zsüri dicséretében részesült

 

 Az egri ÉNEKLŐ IFJÚSÁG HANGVERSENYEN

A Rózsavölgyi Márk Művészeti Iskola Kisvegyeskara

Franka Beáta vezényletével

Arany diploma MINŐSÍTÉST SZERZETT

 

A IX. Országos zongora négykezes és kétzongorás versenyen

az II. korcsoportban

Magyar Valentin és Vilt Balázs I. díjas

Tanáruk: Somogyvári Ildikó

a III. korcsoportban

Pap Luca és Magyar Valentin I. díjas

Tanáruk: Somogyvári Ildikó és Lévárdi Beáta

A kétzongorás katagóriában

Beszkid Valéria és Beszkid Mátyás III. díjas

Tanáruk: Lévárdi Beáta (Szécsény)

Somogyvári Ildikó felkészítő tanár

a Magyar Zene és Művészeti Iskolák Szövetsége

különdíját kapta

 

A „Víz-Jel” Diákalkotók I. Nemzetközi Grafikai Biennáléján

Csurja Kinga a II. korcsoportban díjazott lett

feklészítő tanár: Dovák B. József

 

az V. ORSZÁGOS FESTÉSZET VERSENYen

Lénárt Anna 3. Díjban részesült

felkészítő tanár: Bakos Ferenc

 

Az V. ORSZÁGOS JENEY ZOLTÁN FUVOLAVERSENYen

Nagy Renáta 2. Díjban részesült

felkészítő tanár: Kanyó András, zongorakísérő: Perneczky Zsolt

 

Cserhát-Takarék a Szakemberekért

Balassagyarmati Kamaregyüttes az "Év együttese"

 

A Nógrád Megyei Zongorista Növendékek VI. Találkozójának eredményei

I. KORCSOPORT:

HORVÁTH DÁNIEL Nívódíj

Felkészítő tanár: Barát Vitalina (Szécsény)

URBÁN BOGLÁRKA Dícséret

Felkészítő tanár: Markóné Dikasz Gabriella

II. KORCSOPORT:   

VILT BALÁZS Kiemelt Nívódíj

Felkészítő tanár: Somogyvári Ildikó

NÉMETH LUKÁCS BENEDEK Nívódíj

Felkészítő tanár: Torják Vilmosné (Pásztó)

VIZI ÁRON Nívódíj

Felkészítő tanár: Barát Vitalina (Szécsény)

ZSIDAI KITTI SZAMÓCA Nívódíj

Felkészítő tanár: Lévárdi Beáta (Szécsény)

III. KORCSOPORT:

MAGYAR VALENTIN Kiemelt Nívódíj

Felkészítő tanár: Somogyvári Ildikó

BARTUS PETRA CSENGE Nívódíj

Felkészítő tanár: Juhász Flórián (Pásztó)

BESZKID MÁTYÁS Nívódíj

Felkészítő tanár: Lévárdi Beáta (Szécsény)

CSERNYIK DZSENIFER Nívódíj

Felkészítő tanár: Bira Sándorné

IV. KORCSOPORt:

PAP LUCA kiemelt Nívódíj

Felkészítő tanár: Somogyvári Ildikó

BALÁZS ESZTER Nívódíj

Felkészítő tanár: Barát Vitalina (Szécsény)

BESZKID VALÉRIA Nívódíj

Felkészítő tanár: Lévárdi Beáta (Szécsény)

KOVÁCS ANNAMÁRIA Nívódíj

Felkészítő tanár: Perneczky Zsolt

ILLÉS ANNABELLA Dícséret

Felkészítő tanár: Torják Vilmosné (Pásztó)

Somogyvári Ildikó tanári különdíjban részesült 

 

A VII. Országos Jeney Zoltán fuvolaverseny Területi Válogatóján

Nagy Renáta bekerült az országos döntőbe

Tanára: Kanyó András, zongorán közreműködött: Perneczky Zsolt

 

a NÓGRÁD MEGYEI ZENEISKOLÁSOK FUVOLÁS VERSENY eredményei

I. KORCSOPORT

Hatala Dóra 1. díj

feklészítő tanár: Palánki Éva, zongorakísérő: Bira Sándorné

Fehér Nóra 2. díj

feklészítő tanár: Kanyó András, zongorakísérő: Perneczky Zsolt

Turi Virág 2. díj

feklészítő tanár: Palánki Éva, zongorakísérő: Somogyvári Ildikó

Kiss Edina 3. díj (Szécsény)

feklészítő tanár: Palánki Éva, zongorakísérő: Barát Vitalina

Zomborka Petra Dicsérő Oklevél (Nézsa)

feklészítő tanár: Hegedűs Mihályné, zongorakísérő: Verebélyi Ákos

II. KORCSOPORT

Görgényi Panna 1. díj (Rétság)

feklészítő tanár: Zvolenszki Zoltánné, zongorakísérő: Sándor Karola

Nagy Adrienn 2. díj (Pásztó)

feklészítő tanár: Konkoly Thege Réka, zongorakísérő: Németh Csaba

III. KORCSOPORT

Pap Boglárka 1. díj, Gere Anna 2. díj

feklészítő tanár: Kanyó András, zongorakísérő: Perneczky Zsolt

Valaszkai Zsófia 3. díj (Pásztó)

feklészítő tanár: Konkoly Thege Réka, zongorakísérő: Németh Csaba

V. KORCSOPORT

Lőrincz Anna 1. díj

feklészítő tanár: Ember Dániel, zongorakísérő: Perneczky Zsolt

VI. KORCSOPORT

Nagy Renáta 1. Díj + NAGYDÍJ

feklészítő tanár: Kanyó András, zongorakísérő: Perneczky Zsolt

Konkoly Thege Réka és Kanyó András felklészítő tanárokat
a zsüri külön dicséretben részesítette

 

a Hatvani Országos Zeneiskolai  Barokk Fesztiválon

Kelemen Inez – hegedű 3. helyezést ért el

Tanára: Oraveczné Orsó Erzsébet.

  

A III. Országos Bartók Béla Zeneiskolai Zongoraversenyen

Magyar Valentin Dícséretben részesült

Tanára: Somogyvári Ildikó

 

Réti Zoltán karnagy, zeneművész,

a balassagyarmati zeneiskola egykori igazgatója

Liszt-emlékérmet kapott

a Liszt Ferenc Társaság alapító tagjaként

 

A III. Országos Bartók Béla Zeneiskolai Zongoraverseny válogatóján

Magyar Valentin továbbjutott a döntőbe

Tanára Somogyvári Ildikó

 

A XXI. megyei középiskolai rajzversenyen

orgoványi dóra i. helyezést

kolozsvári zsuzsanna ii. helyezést ért el

felkészítő tanáruk: Telek Zoltán

 

A 2011/2012-es tanévben a berceli Széchenyi István Általános Iskola által meghirdetett Rajzversenyen

Farkas Áron I. helyezést ért el

felkészítő tanára: Telek Zoltán

 

A XII. Országos Lubik Imre trombitaverseny Területi Válogatóján

Gembiczki Richárd bekerült az országos döntőbe

Tanára: Tóth Miklós, zongorán közreműködött: Perneczky Zsolt

 

NÓGRÁD MEGYEI ÖNKORMÁNYZAT KÖZGYŰLÉSE

a megyei önkormányzat intézményének közalkalmazottjaként

Nógrád Megye Polgárainak Szolgálatáért díjat adományoz

Fogarasi Béla részére

 

2010-2011 tanév

 

VI. Országos Társaséneklési Versenyen

a Rózsavölgyi Márk AMI szécsényi tagintézményének kamarakórusa - Szécsény Város Gyermekkara

ezüst minősítést kapott

Felkészítő tanárok: Lévárdi Beáta és Sebestyénné Csabai Ildikó

 

A Romhányban megrendezett Megyei Rajzverseny Eredményei:

1. helyezett: VANDORNYIK DÓRA (RMMI – Balassagyarmat)

1. helyezett: SZABÓ PATRIK (RMMI – Szécsény)

2. helyezett: GÚTH ZSÓFIA (RMMI – Balassagyarmat)

3. helyezett: LÉNÁRT ANNA (RMMI – Szécsény)

Felkészítő tanáraik: Bakos Ferenc (Szécsény) és Telek Zoltán (Balassagyarmat)

 

A PUERI FABRI 19. Regionális Nemzetközi

Gyermek Képzőművészeti Pályázaton

1. helyezett: VANDORNYIK ANDREA (RMMI – Szécsény)

Ipolyság Város Polgármesterének Nagydíja:  TÁCSIK FANNI (RMMI – Szécsény)

Párkány Város Polgármesterének Nagydíja: HORVÁTH TAMÁS (RMMI – Szécsény)

Felkészítő tanáruk: Bakos Ferenc

 

A XX. Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozó Nógrád Megyei Bemutatóján

A Csiribiri Társulat-ezüst, a Barikák-ezüst és a Pimasz Kamasz arany minősítést kapott

rendezte és felkészítő tanár: Bileczné Nyíregyházi Ágnes

Andi Színjátszósai arany minősítést kapott (Szécsény) rendezte és felkészítő tanár: Garamvölgyi Andrea,

A FÉBÉ Társulat ezüst minősítést kapott (Szécsény)

írta, rendezte és felkészítő tanár: Cs. Szerémy Andrea

 

a Zene és Művészeti  iskolák magánének szakos tanulóinak

13. balassagyarmati találkozóján

Szebedy Mária különdíjat kapott

magyar népdal kiemelkedő előadásáért

Felkészítő tanár: Barta Enikő

zongorán közreműködött: Dikasz Gabriella

 

A VIII. Országos Fuvoladuó és Kisegyüttes Tanulmányi Versenyen elért eredményeink

Trió: Frecska Rebeka, Nagy Renáta és Pekáry Anna 2. helyezett

Felkészítő tanár: Kanyó András

Duó I. korcsoport: Gyebnár Sára és Kiss Edina 3. helyezett

Felkészítő tanár Palánki Éva (Szécsény)

Duó III. korcsoport:

Frecska Rebeka és Nagy Renáta 1. helyezett + Nagydíj

Duó V. korcsoport (diák-tanár)

Nagy Renáta és Kanyó András 2. helyezett és

kortárs magyar szerzők művének előadásáért különdíj

Felkészítő tanár: Kanyó András

Elismerésben részesített felkészítő tanár Kanyó András

 

az I. Dunakanyar Színjátszós fesztiválon Kismaroson

„Andi színjátszósai” I. díjat és

a legjobb dramaturgiai színpadra állítás kategóriában különdíjat kaptak 
Felkészítő tanár: Garamvölgyi Andrea

A FÉBÉ TÁRSULAT KIVÁLÓ FELDOLGOZÁS díját kapták

a Kimondott szó című montázsukért.

Felkészítő tanár: Csukáné Szerémy Andrea

 

 

Az Országos Diákszínjátszó Találkozó Regionális versenyén

„Andi Színjátszósai” ezüst minősítést kaptak,

Csizmadia Kinga színészi munkájáért különdíjat kapott

Felkészítő tanár: Garamvölgyi Andrea

 

Az Egri regionális Rajzversenyen

pásztor Gergely II. díjat kapott

Felkészítő tanára: Telek Zoltán

 

Nógrád és Pest Megyei Művészeti Iskolák VI. Gitárversenyén Dunakeszin

Nagy László András I. helyezést, Pap Bence II. helyezést ért el

Felkészítő tanáruk: Fogarasi Béla

 

nagy renáta Nívó díjat kapott és továbbjutott
a VII. országos továbbképzős verseny válogatójáról az országos döntőbe

felkészítő tanár: Kanyó András, zongorán közreműködött: Perneczky Zsolt

 

A Magyar Kultúra NapjÁN, kiemelkedő munkájáért

NÉMETH LÁSZLÓ DÍJat KAPOTT PERNECZKYNÉ BARANYI KLÁRA

 

A XIV. Országos Népzenei Találkozón A Lassú Esztam Zenekar Nívódíjat kapott

(Pásztó Rajeczky Benjamin Tagintézmény) Felkészítő tanár: Sturmann Jenőné

 

A „SZüret” című RAJZPÁLYÁZATON

TÓTH Krisztina I. helyezést, Banos Noémi különdíjat ért el

(Pásztó Rajeczky Benjamin Tagintézmény) Felkészítő tanár: Volek Krisztina

 

 

A RMAMI Rajeczky Benjamin Tagintézményében

november 24-én a bicínium éneklő versenyen az alábbi eredmények születtek:

 

I. korcsoport:

I. díj: Farkas Ida, Szabó Anna (Kanyóné Alapi Anna)

II. díj: Szabó Anna, Kovács Kiara (Kanyóné Alapi Anna)

III. díj: Pusztai Jázmin, Sidi Gabriella (Illés Eszter)

II. korcsoport

I. díj: Kelemen Inez, Bartus Petra Csenge (Kanyóné Alapi Anna)

II. díj: Szántó Anna, Táborszki Dominika (Kanyóné Alapi Anna)

III: díj: Gyurkó Jázmin, Gherdán Johanna (Illés Eszter)

III. korcsoport

I. díj: Nagy Adrienn, Valaszkai Zsófia (Illés Eszter)

II. díj: Kelemen Dávid, Tőkei Simon (Kanyóné Alapi Anna)

III. díj: Csépe Boglárka, Dézsi Ákos (Kanyóné Alapi Anna)

IV. korcsoport

I. díj: Kulcsár Rebeka, Pisák Petra (Illés Eszter, Mile Mária)

II. díj: Víg Erika, Pisák Petra (Mile Mária)

III. díj: Molnár Anna, Hornyánszki Hanna (Kanyóné Alapi Anna)

V. korcsoport

I. díj: Berki Bianka Anna, Káplár Roxána (Mile Mária)

II. díj: Bessenyei Mercédesz, Szőke Regína (Mile Mária)

III. díj: Szabó Réka, Káplár Roxána (Mile Mária)

 

Felkészítő tanárok: Mile Mária, Kanyóné Alapi Anna, Illés Eszter

 

a XVIII. Észak-magyarországi trombitás találkozón

Gembiczky Richárd sikeresen szerepelt

felkészítő tanára: Tóth Miklós, zongorán közreműködött: Perneczky Zsolt

 

a IV. Farkas Ferenc Zongoraversenyen

Pap Luca dícséretet kapott

felkészítő tanára: Somogyvári Ildikó

 

2010. október 27-én Salgótarjánban a középiskolások megyei rajzverseny eredményei:

9-10 évfolyam – tanulmányrajz (csendélet)

1. helyezett: Pásztor Gergely (RMMI – Balassagyarmat)

Dicséretet kapott: Vandornyik Andrea (RMMI – Szécsény)

9-10. évfolyam – Illusztrácó (japán versek)

1. helyezett: Demeter Leila (RMMI – Balassagyarmat)

11-13. évfolyam – Tanulmányrajz (egészalakos emberfigura)

1. helyezett: Fábián Eszter (BBG – Balassagyarmat) (előzőleg 9 évig a mi iskolánk növendéke volt)

Dicséretet kapott: Lehoczki Dávid (RMMI – Szécsény)

11-13. évfolyam  - Illusztráció  (japán versek)

1. helyezett: Szőke Johanna (RMMI – Balassagyarmat)

Felkészítő tanárok:

Pénzes Géza, Telek Zoltán (Balassagyarmat),

Bakos Ferenc (Szécsény)

 

Balassagyarmat város önkormányzatának képviselő testülete

Balassagyarmat kultúrájáért díjban részesítette

Pénzes Géza művész-tanárt

 

a IV. Farkas Ferenc Zongoraverseny válogatóján továbbjutottak

Vilt Balázs, Magyar Valentin és Pap Luca

felkészítő tanáruk: Somogyvári Ildikó

 

A KÓTA országos minősítő hangversenyén a balassagyarmati dalegylet fesztiválkórus fokozatot ért el

 karnagy: ember Csaba szólót énekelt: Barta Enikő, zongorán közreműködött: Ember Péterné

 

A XIII. Országos Koncz János Hegedűverseny Területi Válogatóján Hamvas Lili I. helyezést ért el

és ezzel bekerült az országos döntőbe

Tanára: Perneczkyné Baranyi Klára, zongorán közreműködött: Perneczky Zsolt

 

Nagy Renáta bejutott a „Fesztiválzenekar a zeneiskolákért” Országos Hangszeres Tanulmányi Verseny döntőjébe

Tanára: Kanyó András, zongorán közreműködött: Perneczky Zsolt

 

A nógrád megyei közgyűlés veres istvánné részére

példamutatóan kiemelkedő munkájáért, igényes előadóművészi tevékenységével a zenekultúra terjesztéséért

veres pálné  díjat adományozott

(Bátonyterenye, 2010-09-18)

 

A Tolnay Klári Kulturális és mŰVÉSZETI eGYESÜLET

eMBER cSABÁNAK AZ eGYESÜLET SZOLGÁLATÁBAN NYÚJTOTT MAGAS SZÍNVONALÚ ÉS ODAADÓ MUNKÁSSÁGÁÉRT

TOLNAY KLÁRI DÍJAT ADOMÁNYOZOTT

(Mohora, 2010-09-11)

 

2009-2010 tanév

 

A Magyar köztársaság oktatási és kulturális minisztere pedagógusnap alkalmából „az esélyt teremtő pedagógusnak” Somogyvári Ildikó tanárnőnek Teleki Blanka díjat adományozott

 

Varga  Ivett  A fehér galamb országos népzenei versenyen ii. helyezést ért el

Felkészítő tanár: Lévárdi beáta

 

A Magyar köztársaság oktatási és kulturális minisztere Ember Péter részére

arany katedra emlékplakett kitüntetést adományozott

 

A nógrád megyei közoktatási közalapítvány veres istván részére

 életmű kategóriában az év pedagógusa díjat adományozta

 

a Nógrád Megyei Zeneiskolások Hegedűs Találkozó

Kiemelt nivódíjat kaptak: Hamvas Lili, Csordás Péter és Demeter Deli Kristóf

tanáruk: Perneczkyné Baranyi Klára, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

Rodák Csenge és Dovák Panka GYopárka

tanáruk: Dobai Szabolcs, zongorán kísért: Markóné Dikasz Gabriella

Kelemen Inez

tanára: Oraveczné Orsó Erzsébet – Pásztó, zongorán kísért: Babják Eszter

Nivódíjat Kaptak: Skrenyó Máté és Rezsnák Ella

tanáruk: Dobai Szabolcs, zongorán kísért: Markóné Dikasz Gabriella

Tóth Laura

tanára: Perneczkyné Baranyi Klára, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

Dicséretet Kapott: Csige Mercédesz

tanára: Oraveczné Orsó Erzsébet – Pásztó, zongorán kísért: Babják Eszter

a zsűri  külön dicséretben részesítette: Perneczkyné Baranyi Klára és Dobai Szabolcs felkészítő tanárokat

 

X. Nógrád Megyei Rajeczky Benjamin Népdaléneklési Verseny eredményei

I. korcsoportban 3. helyezett Ozsvárt Emília, Különdíj: Gyurkó Jázmin, és Pálik Balázs Pásztó Rajeczky Benjamin Tagintézmény

II. korcsoportban Különdíj: Bartus Csenge Pásztó Rajeczky benjamin Tagintézmény

III. korcsoportban 1. helyezett Marschalkó Réka Pásztó Rajeczky Benjamin Tagintézmény

V. korcsoportban 1. helyezett Varga Ivett Szécsényi Tagintézmény

3. helyezett Bogdán Dalma

Pásztó Rajeczky Benjamin Tagintézmény

Felkészítő tanárok: Babják Eszter, Kanyóné Alapi Anna, Sturmann Jenőné, (Pásztó) és Lévárdi Beáta (Szécsény)

 

18. Pueri Fabri Regionális Nemzetközi Gyermek Képzőművészeti Versenyen

Kakas Réka II. helyezett felkészítő tanár: Pénzes Géza

Ocsovai Anna III. helyezett felkészítő tanár: Bakos Ferenc (Szécsény)

Ipolyság város Polgármesterének nagydíját Csapó Eszter kapta felkészítő tanár: Pénzes Géza

 

 Zene és Művészeti  iskolák magánének szakos tanulóinak 12. balassagyarmati találkozóján

Simon Gergő Nívódíjat kapott

felkészítő tanár: Barta Enikő

zongorán kísért: Veres Istvánné

 

Az Országos Grafikai Verseny eredményei

Makovinyi Richárd III. helyezett

Lehoczki Dávid és Antal lilla  különdíj

felkészítő tanár: Bakos Ferenc (Szécsény)

 

A Csillag születik Országos Döntőjén

Jónás Xénia arany minősítést kapott  

felkészítő tanár: Cs. Szerémy Andrea (Szécsény)

 

a Weöres Sándor Gyermekszínjátszó találkozón

Andi Színjátszósai  felkészítő tanár: Garamvölgyi Andrea (Szécsény)

a Csiribiri Társulat felkészítő tanár: B. Nyíregyházi Ágnes

A FÉBÉ felkészítő tanár: Cs. Szerémy Andrea (Szécsény)

arany minősítést kaptak

 

ROMHÁNYI MEGYEI RAJZVERSENY EREDMÉNYE

I. HELYEZÉS SZENOGRÁDI VIKTÓRIA felkészítő tanár: Pénzes Géza

I. HELYEZÉS NAGY ANNA (Szécsény) felkészítő tanár: Bakos Ferenc

II. HELYEZÉS BACSA ZSANETT felkészítő tanár: Pénzes Géza

III. HELYEZÉS SURIN BOGLÁRKA és SURINY  BALÁZS (Diósjenő)

felkészítő tanár: Dovák B. József

 

A IV. Regionális Középiskolai Rajzversenyen

Lehoczki Viktor 3. HELYezett (Szécsény) felkészítő tanár: Bakos Ferenc

 

Heves, Nógrád és Pest Megyei zeneiskolások V. Regionális Gitárversenyén

I.helyezést ért el:

MIzsei Mátyás János, felkészítő tanára: Fogarasi Béla

Pap Bence, felkészítő tanára: Fogarasi Béla

II.helyezést ért el:

Mészáros Bianka, felkészítő tanára: Bobály Csaba (Szécsény)

III.helyezést ért el:

Lazsán Péter, felkészítő tanára: Fogarasi Béla

Nagy László András, felkészítő tanára: Fogarasi Béla

 

A XII. ORSZÁGOS ZONGORAVERSENYen nyíregyházán

Pap Luca Különdíjat kapott

felkészítő tanár: Somogyvári Ildikó

 

Baráz Renáta

a váci Pikéthi Tibor Zeneművészeti szakközépiskolába

Simon Gergő a budapesti Szent István Király

Zeneművészeti Szakközépiskolába

nyertek felvételt

Felkészítő tanár: Barta Enikő

 

Varga Ivett a váci Pikéthi Tibor Zeneművészeti Szakközépiskolába

nyert felvételt

Felkészítő tanár: Lévárdi Beáta

 Varga Ivett A fehér galamb országos népzenei verseny országos döntőjébe jutott

Felkészítő tanár: Lévárdi beáta

 

 

A Nógrád Megyei Zongorista Növendékek V. Találkozóján

Kiemelt Nívódíjat kaptak:

Beszkid Mátyás felkészítő tanár: Lévárdi Beáta (Szécsény)

Vilt Balázs és Pap Luca felkészítő tanár: Somogyvári Ildikó

Kiss Luca Sára felkészítő tanár: Barát Vitalina (Szécsény)

Nívódíjat kaptak:

Magyar Valentin felkészítő tanár: Somogyvári Ildikó

Balázs Bálint felkészítő tanár: Perneczky Zsolt

Dicséretet kaptak:

Csernyik Dzsenifer felkészítő tanár: Bira Sándorné

Matus Laura felkészítő tanár: Markóné Dikasz Gabriella

Simonfi Kevin felkészítő tanár: Tóth Istvánné

Zsidai Kitti Szamóca felkészítő tanár:Lévárdi Beáta (Szécsény)

Tomcsányi Ádám felkészítő tanár: Markóné Dikasz Gabriella

Balázs Eszter felkészítő tanár: Barát Vitalina (Szécsény)

Tóth Diána felkészítő tanár: Bira Sándorné

Mucsina Eszter és Illés Annabella felkészítő tanár: Torják Vilmosné (Pásztó)

a zsüri Különdíját Pap Luca kapta, mint a legmagasabb pontszámot elért szereplő

Somogyvári Ildikó tanári különdíjat kapott

A XII. országos zeneiskolai zongoraverseny válogatóján

Pap luca nívódíjat kapott és

bejutott a Nyíregyházi országos versenyre

Tanára: Somogyvári Ildikó

Pásztói Eredmények:

 

Az I. Egri roma-zenei fesztiválon

Bangó Vanessza Margit Nívódíjat kapott

Tanára: Németh Csaba

 

A pásztói múzeum 25. éves fennállásának évfordulója alkalmából rendezett rajzpályázaton elért eredmények

I. helyezett: Veres Mátyás és tóth Krisztina

II. helyezett: Katona Anna és Maczkó László

III. helyezett: Jancsó Luca Csenge és Antal Sára

Különdíj: Prokop Alexandra és Tóth Dorottya

Csohány Kálmán grafikusművész születésének 85. évfordulójára kiírt alkotói pályázat eredményei

Különdíj: Veres andrás Jenő és Maczkó László

dicséret: Jancsó Luca Csenge és Szabó Rebeka

I. helyezett: Vas Virág és Mihalóvicz zsófia

III. : Prokop Alexandra

Felkészítő tanár: Volek Krisztina

 

a zenei oktatásban végzett kiemelkedő munkájáért

Ember Csaba Artisjus díjat kapott

 

Budapesten, 2010. január 22-én A Magyar Kúltúra Napja alkalmából

Tóth Miklós Németh László díjat,

A Balassagyarmati Dalegylet

Csokonai Vitéz Mihály közösségi díjat kapott

 

Rajzos sikerek Salgótarjánban

2009 november 11-én, a salgótarjáni Madách Imre Gimnáziumban rendezték meg a  19. Nógrád Megyei Középiskolai Rajzversenyt. A Rózsavölgyi Márk AMI tanulói hozták szokott formájukat és a zsűri által kiosztott 15 díjból nyolcat szereztek meg.

Eredmények:

1. helyezett:

Lehoczki Dávid (Szécsény) (11-13 évf. tanulmányrajz kat.)

2. helyezettek:

Fábián Eszter (Balassagyarmat) (11-13 évf. tanulmányrajz kat.)  

Antal Lilla (Szécsény) (9-10. évf. tanulmányrajz kat.)

3. helyezettek:

Kakas Réka (Balassagyarmat) (11-13 évf. tanulmányrajz kat.)

Lehoczki Viktor (Szécsény) (9-10. évf. tanulmányrajz kat.)

A zsűri különdíjában részesültek:

Szabó Áron (Balassagyarmat) (9-10 évf. tanulmányrajz kat.)

Koplányi Antónia (Balassagyarmat) (9-10. évf. illusztráció kat.)

Makovinyi Richárd (Szécsény) (11-13. évf. illusztráció kat.)

A versenyen Nógrád megye középiskoláiból és művészeti iskoláiból összesen 74 tanuló vett részt, ami rekordnak számít. A Rózsavölgyi Márk AMI szécsényi és balassagyarmati tagozatairól 17 tanuló indult.

Az első három helyezést elért tanulók 2010 májusában folytatják a versenyzést az Észak-Magyarországi Regionális Középiskolai Rajzversenyen.

Felkészítő tanárok: Bakos Ferenc (Szécsény), Pénzes Géza (Balassagyarmat)

 

iskolánk volt növendéke

tóth balázs

a budapesti NEMZETKÖZI trombitaversenyen

4. helyezést ért el, és

budapest főváros különdíját kapta,

valamint meghívást kapott a Balassagyarmati 2010. évi

24. Nemzetközi Muzsikustábor, Verseny és

Zenei Fesztivál rendezvénysorozatára

A nógrád megyei önkormányzat által alapított

önzetlenség díjat lévárdi beáta kapta

 

2008-2009 tanév

 

Tiszán innen - Dunán túl Országos

Népdaléneklési Verseny Megyei Döntőjén

kokish Melnyk Ludmilla I. helyezést ért el

Tanára. Barta Enikő

 

A fehér galamb országos népzenei versenyen

Varga ivett I. arany minősítést kapott

tanára: Lévárdi Beáta

 

A pueri fabri 2009-es pályázat díjazottjai

1. helyezett: Tácsik Fanni (Szécsény)

tanára: Bakos Ferenc

3. helyezett: Antal Lilla

(Szécsény) tanára: Bakos Ferenc

Ipolyság város Polgármesterének Nagydíát

Palotai Alíz kapta

(Balassagyarmat) tanára: Pénzes Géza

Kocsis ernő díját

Kelemen Sára kapta

(Balassagyarmat) tanára: Pénzes Géza

Kutak Adrianna díját

Bacsa Zsanett kapta

(Balassagyarmat) tanára: Pénzes Géza

 

Zene és Művészeti Iskolák Magánének Szakos Tanulóinak

11. Balassagyarmati Találkozóján

Simon Gergő kiemelt nívódíjat kapott

Halasi Bianka dicséretben részesült

Barta Enikő felkészítő tanár és Veres Istvánné zongorakísérő

kiemelt dicséretben részesült

 

A VIII. ORSZÁGOS ZONGORA NÉGYKEZES ÉS KÉTZONGORÁS VERSENYen

Pap Luca és Nagy Alíz I. díjat és

a Ferenczy György Alapítvány különdíját kapták

Tanárok: Somogyvári Ildikó és Veres Istvánné

 

A 3. Országos Modern-, Kortárstánc Tanulmányi Versenyen

Gömör Réka és Szalai ZSaklin 3. helyezést ért el

Tanár: Sebjánné Rabóczki Terézia

 

Az V. Országos társaséneklési Versenyen

A Rózsavölgyi Kamarakórus Arany minősítést kapott

Tanár: Franka Beáta

A szécsényi Gyermekkar Ezüst minősítést kapott

Tanárok: Lévárdi Beáta és Bakosné Bányai Mária

 

A Megyei Rajzversenyen

Tócsik Fanni és Horváth Fanni I. díjat kapott

Lénárt Anna II. díjat kapott

Szomor Andrea III. díjat kapott

Tanár: Bakos Ferenc Szécsény

Plangár Dorottya II. díjat kapott

tanár: Pénzes Géza

 

Az egri regionális népzenei találkozón

A Lassú Esztám zenekar kiemelt nívódíjat kapott

Tanár: Sturmann Jenőné

Simon Gergő Nívódíjat kapott

Tanár: Hrúz Dénes

 

a Weöres Sándor Országos Gyermekszínjátszó Találkozón

Andi színjátszósai Arany minősítést kaptak

Tanár: Garamvölgyi Andrea (Szécsény)

A Triáda ezüst minősítést kapott

Tanár: Csukáné Szerémy Andrea (Szécsény)

 

A Szécsényi Gyermekkar (Rózsavölgyi Márk AMI) és a

Rózsavölgyi Márk AMI Balassagyarmati Kamarakórusa

bejutott az V. Országos Társaséneklési Versenyre

Tanárok: Lévárdi Beáta (Szécsény) és Franka Beáta (Balassagyarmat)

 

A Képzelet Szárnyán Országos Pályázat és Kiállításon

Szenográdi Szabina I. helyezést ért el

Tanára : Pénzes Géza

Kelemen Sára III. helyezést ért el

Tanára: Bakos Ferenc (Szécsény)

 Antal Sára II. helyezést ért el

         Tanára: Perényi Anna (Pásztó)

 

Pap Luca és Nagy Alíz

bejutott a

VIII. Országos Zongora

Négykezes és Kétzongorás Versenyre

Tanár: Somogyvári Ildikó és Veres Istvánné

 

Nagy Renáta

bejutott a

 VI. Országos Jeney Zoltán Fuvolaverseny döntőjébe

Tanára: Kanyó András, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

 

Nógrád Megyei Zeneiskolások FUVOLÁS  TALÁKOZÓJÁn

kiemelt nívódíjat kaptak:

Pap Boglárka, frecska Rebeka, Nagy Renáta, Pekáry Anna

Tanáruk: Kanyó András, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

Jusztin Noémi

Tanára: Ember Dániel, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

 

nívódíjat kaptak:

 Szlezák Csenge

Tanára: Zvolenszki Zoltánné, zongorán kísért: Tóth Istvánné

Zvolenszki levente

Tanára: Palánki Éva, zongorán kísért: Ember Péterné

percsina anna

Tanára: Gyimesiné Sepsi Erika, zongorán kísért: Gyimesi László

Szebedy mária

Tanára: Kanyó András, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

Nagy Adrienn és Tari Eszter

Tanáruk: Konkoly Thege Réka, zongorán kísért: Németh Csaba

 

dicséretben részesültek:

Bányai Bernadett

Tanára: Kanyó András, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

Csábi Krisztina

Tanára: Palánki Éva, zongorán kísért: Ember Péterné

jónás Edina

Tanára: Ember Dániel, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

Badacsonyi Csenge Klára

Tanár: Konkoly Thege Réka, zongorán kísért: Németh Csaba

 

 

Pintér Dorina

arany minősítést kapott

a Látványtánc-sport ének kategóriájában 

Tanára: Barta Enikő, zongorán kísért: Veres Istvánné

 

Halasi Bianka

arany minősítést kapott

a Látványtánc-sport ének kategóriájában  és

sikeresen szerepelt a

II. Országos Gregor József Énekversenyen

Tanára: Barta Enikő, zongorán kísért: Veres Istvánné

 

iskolánk volt növendéke

tóth balázs 1. helyezést ért el

a Zeneakadémia által szervezett

Országos Trombitaversenyen

 

Varga Ivett

Az Egri Palócgálán Arany minősítést ért el

decemberében CD lemeze jelent meg Budapesten

Csillagpor születik címmel

Tanára: Lévárdi Beáta

 

A Nógrád Megyei Középiskolai Rajzverseny eredményei

9-10. évfolyam 2. helyezett: FÁBIÁN  ESZTER

Tanulmányrajz kategória Különdíjas: ANTAL  LILLA

9-10. évfolyam 2. helyezett: BUSAI  HAJNALKA

Illusztráció kategória 11-13. évfolyam

1. helyezett: SZENOGRÁDI  SZABINA

Tanulmányrajz kategória

3. helyezett: HORVÁTH  MAGDOLNA

11-13. évfolyam 1. helyezett: KISS  BENCE

Illusztráció kategória  Különdíjas: BARÁTH  ANNA

Felkészítő tanárok: Bakos Ferenc és Pénzes Géza

 

Varga Ivett

A VII. Vass Lajos Népzenei Verseny Kárpát-medencei Döntőjében

Nívódíjat nyert.

Tanára: Lévárdi Beáta

 

Kokish-Melnyik Ludmilla

a „csak tiszta forrásból”

luspay kálmán népdaléneklő versenyen

I. helyezést ért el

Tanára: Barta Enikő

 

Varga Ivett

A veszprémi Országos Gyermekfesztiválon

népdal kategóriában II. helyezést ért,

a nemzetközi versenyen Különdíjat kapott

Tanára: Lévárdi Beáta

 

Papp Luca

A III. Farkas Ferenc Zongoraversenyen

különdíjban részesült

Tanára: Somogyvári Ildikó

 

Diósi  Marcell

Bejutott a XI. ORSZÁGOS LUBIK IMRE TROMBITAVERSENY ZALAEGERSZEGI DÖNTŐJÉBE

Tanára: Tóth Miklós, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

 

Varga Ivett

Csillag Születik Nemzetközi Gyermek Dalfesztiválon

III. helyezést ért el.

Tanára: Lévárdi Beáta

 

A xiii. országos népzenei találkozón

kovács kristóf nívódíjat kapott

tanár: Sturmann Jenőné

 

 

Együd Kamilla

az országos Arany János Tehetséggondozó Program Osztályainak VIII. Művészeti Fesztiválján

arany minősítést kapott

Tanára: Barta Enikő

 

Siker koreában!

iskolánk volt növendéke tóth balázs

az 5. jejui nemzetközi rézfúvós versenyen

1. helyezést ért el

 

Kanyó András

2008. augusztus 20-án vette át Hiller István minisztertől

a Sólyom László köztársasági elnök által adományozott

Magyar Köztársasági Ezüst Érdemkereszt kitüntetést,

a zenei oktatásban végzett tartósan kiemelkedő munkájáért

 

2007-2008 tanév

észak-Magyarországi regionális középiskolai rajzversenyen

11-12. évfolyam – Illusztráció kategóriában

3. helyezést kapott  Bartha Boglárka

Felkészítő tanára: Pénzes Géza

 

16. PUERI FABRI Nemzetközi Regionális Gyermek Képzőművészeti Versenyen

I. korcsoportban II. helyezést kapott Bacsa Zsanett

II. korcsoportban I. helyezést kapott Csapó Eszter

II. helyezést kapott Jaszik Zsófia (Szécsény)

III. korcsoportban I. helyezést kapott Horváth Magdolna

II. helyezést kapott Szenográdi Szabina

                                               Tanáraik: Bakos Ferenc és Pénzes Géza

 

Rétság város Pro Urbe kitüntetését kapta

Dobai Szabolcs zenetanár

 

a Zene és Művészeti  iskolák magánének szakos tanulóinak

10. balassagyarmati találkozóján

halasi Bianka  III. díjat kapott

Tanára: Barta Enikő, zongorán kísért: Veres Istvánné

 

A weöres sándor országos gyermekszínjátszó találkozón

ezüst minősítést kaptak Andi színjátszósai

Tanáruk: Garamvölgyi Andrea – Szécsényi tagintézmény

és Csacsogók Tanáruk: Csukáné Szerémy Andrea – Szécsényi tagintézmény

Bronz minősítést kaptak locsi-fecsi Tanáruk: Kovács Lászlóné - Diósjenő

és pimasz kamasz Tanáruk:Bileczné Nyiregyházi Ágnes

 

VII. Országos Fuvoladuo és Kisegyüttes Tanulmányi Versenyen

1. díjat kaptak

frecska Rebeka és nagy renáta

dícséretet kaptak

pekáry anna és szebedy mária

Tanáruk: Kanyó András

Az mztsz tanári különdíját kapta kanyó andrás

 

III. országos brácsa és nagybőgőversenyen

barát adrienn (volt növendékünk) I. helyezést ért el

 

A 8. Nógrád Megyei Rajeczky Benjamin Népdaléneklési Versenyen elért eredmények

1. helyezést értek el: Kelemen Inez  Tanára: Kanyóné Alapi Anna és Csecsődi Vanda tanára: Babják Eszter

2. helyezést ért el: Tóth Gergő Tanára: Kanyóné Alapi Anna

3. helyezést értek el: Szántó Anna Tanára: Kanyóné Alapi Anna, Varga Ivett, tanára: Lévárdi Beáta, Kaizer Bianka tanára: Banos Boglárka

különdíjasok: Sisák Máté és Víg Erika, Tanáruk: Kanyóné Alapi Anna

 

Megyei Általános Iskolai rajzversenyen elért eredmények

I. helyezést értek el: Szomor Alexandra (Szécsény) és Szabó Áron (Balassagyarmat)

II. helyezés ért el: Pajor Máté (Szécsény)

III. helyezés értek el: Fogarasi Zsombor (Diósjenő) és Kelemen Mercédesz (Diósjenő)

Tanáraik: Bakos Ferenc, Dovák József, Pénzes Géza

 

 

IX. Regionális Énekverseny – Miskolc

I. helyezést ért el könnyűzenei kategóriában: Horák Petra (Szécsényi tagintézmény)

Tanára: Csukáné Szerémy Andrea

 

Dr. Hiller István oktatási és kulturális miniszter

SZABOLCSI BENCE-DÍJAT adományoz

kiemelkedő zenetudományi, zenekritikai és  zenei ismeretterjesztő tevékenység elismeréséért,

RÉTI ZOLTÁN

  nyugalmazott zeneiskolai igazgatónak.

 

Nógrád és Pest Megyei Művészeti Iskolák IV. Gitárversenyén elért eredményeink:

I. helyezést értek el:

Pap Bence –  Tanára: Fogarasi Béla

II. helyezést értek el:

Mizsei Mátyás János –  Tanára: Fogarasi Béla

Nagy László András –  Tanára: Fábián Annamária

 

A Nógrád megyei zongorista növendékek

IV. találkozóján 2008. március 12-én

kiemelt nívódíjat és különdíjat kapott

Pap Luca Tanára: somogyvári ildikó

kiemelt nívódíjat kapott

Nagy Alíz Tanára: Veres Istvánné

nívódíjat kapott

molnár sámuel Tanára: somogyvári ildikó

Beszkid Valéria

Tanára: Lévárdi Beáta (Szécsényi tagintézmény)

Szikszai Nóra, Ujpál Brendon

Tanáruk: markóné dikasz gabriella

dícséretet kapott

Tóth Diána Tanára: bira sándorné

Együd Kamilla Tanára: Veres Istvánné

Kelemen Sára, Pinczés Mariann

Tanáruk: Csuka László (Szécsényi tagintézmény)

Petrovics Diána

Tanára: Lévárdi Beáta (Szécsényi tagintézmény)

Somogyvári Ildikó

tanári különdíjat kapott

 

Újabb növendéksikerek!

2008. február 13-án Salgótarjánban, a Madách Imre Gimnáziumban rendezték meg immár 17. alkalommal a Megyei Középiskolai Rajzversenyt

A döntőben 5 gimnázium és 3 művészeti iskola 69 tanulója mérte össze tudását.

Iskolánkat 16 tanuló képviselte (8-an Balassagyarmatról, 8-an Szécsényből). Növendékeink a már szokásosnak tekinthető sikerrel szerepeltek, a 12 helyezésből 5-öt megszereztek. Ami különös öröm, a 4 első helyezésből 3 hozzánk került!

Eredmények:

9-10. évfolyam – Illusztráció kategória

1. Szekeres Klára – Balassagyarmat

11-12. évfolyam – Illusztráció kategória

1. Balázs Alexandra – Szécsény

2. Bartha Boglárka – Balassagyarmat

11-12. évfolyam – Tanulmányrajz kategória

1. Szenográdi Szabina – Balassagyarmat

3. Lazsán Zsófia – Szécsény

Felkészítő tanárok: Pénzes Géza (Balassagyarmat) és Bakos Ferenc (Szécsény)

Veres István 2007. december 14-én vette át az ARTISJUS Zenei Alapítvány díját, a zenei oktatásban végzett kiemelkedő munkájáért.

Nógrád Megyei Príma díj Ember Csaba

Észak-Magyarországi Fotóművészeti Szemle

Kelemen Krisztián – Balassagyarmat Város Különdíja

Édesanyám Rózsafája Nemzetközi Népdaléneklési Verseny

Halasi Bianka I. helyezett

Tanárai: Barta Enikő – Rózsavölgyi Márk Művészeti Iskola és

Ember Csaba – Szent-Györgyi Albert Gimnázium és Szakközépiskola

SZIN Pályázat Jaszik Zsófia különdíj

Tanára: Bakos Ferenc

„A Magyar Látványtánc Sportszövetségért” Díja

Sebjánné Rabóczki Terézia

Aeolus Nemzetközi Fúvósverseny – Düsseldorf

Tóth BALÁZS (volt növendékünk) I. DÍJ, kortárszenei előadói díj, közönségdíj

Szigeti-Hubay Nemzetközi Hegedűverseny - Budapest

BANDA ÁDÁM (volt növendékünk) I. díj és A Hubay család különdíja

2006-2007 tanév

 

a 7. országos bartók béla hegedűduó versenyen

Körmendi Johanna és Demeter Deli Kristóf

Különdíjat kaptak

Tanáraik: Móri Péterné és Perneczkyné Baranyi Klára

 

 a ii. országos fotó-videó és III. országos grafikai versenyen

horváth magdolna ii. helyezést ért el

Grafika kategóriában

Felkészítő tanár: bakos ferenc

 

A Nógrád megyei Művészeti iskolák hegedű szakos növendékeinek találkozóján

 Dovák Panka Gyopárka

Kiemelt Nívódíjat kapott

felkészítő tanára: Dobai Szabolcs, zongorán kísért: Markóné Dikasz Gabriella

 Körmendi Johanna

Kiemelt Nívódíjat kapott

felkészítő tanáruk: Móri Péterné, zongorán kísért: Bira Sándorné

 Demeter Deli Kristóf

Kiemelt Nívódíjat kapott

felkészítő tanára: Perneczkyné Baranyi Klára, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

 Beke Dorottya

Kiemelt Nívódíjat kapott

felkészítő tanáruk: Móri Péterné, zongorán kísért: Bira Sándorné

 Ábel Boglárka

Dícséretet kapott

felkészítő tanára: Perneczkyné Baranyi Klára, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

 Móri Péterné felkészítő tanár

a zsűri Kiemelt Nívódíját kapta

 

A Salgótarjánban megrendezett XVI. Megyei Középiskolai Rajzversenyen

Bartha Boglárka

illusztráció kategórában I. helyezést

Kempf Tamás

illusztráció kategórában III. helyezést

Varga Nóra

tanulmányi rajz kategóriában III. helyezést

ért el

Felkészítő tanár:

Pénzes Géza

 

A Salgótarjánban megrendezett Megyei Általános Iskolai Rajzversenyen

Nagy Anna

III. helyezést

Kelemen Mercédesz

III. helyezést

Kakas Réka

I. helyezést

Jaszik Zsófia

II. helyezést

ért el

Felkészítő tanárok:

Bakos Ferenc, Dovák B. József

és Pénzes Géza

 

a XVI. Országos Weöres Sándor Gyermekszínjátszó Találkozón

a Pimasz Kamasz csoport

arany minősítést kapott

 

a Barikák csoport

bronz minősítést kapott

 

sikeres felvételi

a budapesti bartók béla Zeneművészeti Szakközépiskola és gimnázium

hegedű szakára felvételt nyert:

körmendi johanna

Felkészítő tanár: móri péterné

Szolfézs tanár: franka beáta

Zongorán kísért: bira sándorné

 

a iii. nógrád és pest megyei zeneiskolai gitárversenyen

dudás enikö I. korcsoport

3. helyezést kapott

nagy lászló ii. korcsoport

2. helyezést kapott

Tanáruk: fábián annamária

 

pap bence iii. korcsoport

3. helyezést kapott

Tanára: Fogarasi Béla

 

a XI. országos zongoraverseny területi válogatóján

Tőzsér Dóra Nívódíjban

Tanára: barát vitalina

lovász lilla dicséretben részesült

tanára: lévárdi beáta

 

Sikeres felvételt nyertek

goricsova izabella és hinkó ágnes

csepeli Egressy Béni Zeneművészeti Szakközépiskola fuvola szak

Felkészítő tanár: Palánki Éva

Szolfézs tanárok: Kissné Csépe Éva, Kocsisné Cziffra Klára

Zongorakísérőjük: Veres Istvánné, Csuka László

szarvas anna

budapesti szent istván és a váci Pikéthy  Tibor Zeneművészeti Szakközépiskola fuvola szak

Felkészítő tanár: gyimesiné sepsi erika

Szolfézs tanár: gyimesi lászló, zongorakísérő: perneczky zsolt

berki péter

besztercebányai j. l. bellu konzervatórium zongora szak

Felkészítő tanár:Somogyvári Ildikó

Szolfézs tanár: Kocsisné Czifra Klára

 

A iII. országos festészeti versenyen

 

iII. helyezést ért el tornyos ákos

különdíjat kapott szabó áron

Fekészítő tanáruk: Pénzes Géza

 

A VII. országos zongoranégykezes és kétzongorás versenyen

II. díjat kapott balázs bálint

és molnár sámuel

Felkészítő tanáruk: Somogyvári Ildikó és Perneczky Zsolt

 

III. díjat kapott lovász lilla és varga ivett

Felkészítő tanáruk: Lévárdi Beáta (Szécsényi tagintézmény)

 

különdíjat kapott

tözsér dóra és kasza dalma

Felkészítő tanáruk: Barát Vitalina (Szécsényi tagintézmény)

kelemen zsuzsa, kiss flóra

és petrovics diána

Felkészítő tanáruk: Lévárdi Beáta (Szécsényi tagintézmény)

 

a budapesti zongoraszalon

különdíját kapta

a rózsavölgyi márk művészeti iskola

 

a Zeneiskolák magánének szakos tanulóinak 8. balassagyarmati találkozóján

 

nívódíjat kapott: halasi Bianka

Felkészítő tanár: Barta Enikő

zongorán kísért: Veres Istvánné

 

a XV.  országos weöres sándor

gyermekszínjátszó találkozón

arany minősítést kapott a pimasz kamasz csoport

Felkészítő tanár: Bileczné Nyíregyházi Ágnes

 

 

a VII.  országos gitárversenyen

5. helyezést kapott pap bence

Felkészítő tanár: Fogarasi Béla

 

Az Országos Zeneiskolai Hegedű-duó Versenyen.

körmendi johanna és demeter deli kristóf

 arany minősítést kaptak

Tanáruk: Móri péterné és perneczkyné baranyi klára

 

A Nógrád megyei fuvolás  találkozón 2006 január 17-én

Nagydíjat kapott: Nagy Renáta

Kiemelt nívódíjat kapott:

Pekáry anna, Egri Alexandra, Szilfai Réka

Tanáruk: Kanyó András, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

Szarvas Anna

Tanára: Gyimesiné Sepsi Erika, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

Goricsova Izabella

Tanára: Palánki Éva, zongorán kísért: Veres Istvánné

Nívódíjat kapott:

Ocsovszki Ditta, Hinkó Ágnes (Szécsényi tagintézmény)

Tanáruk: Palánki Éva, zongorán kísért: Csuka László

Szebedy Mária, Major Zsófia

Tanáruk: Kanyó András, zongorán kísért: Perneczky Zsolt

Dícséretet kapott:

Jancsó Dorottya, Tyekvicska Virág

Tanáruk: Palánki Éva, zongorán kísért: Veres Istvánné

Jusztin Noémi

Tanára: Ember Dániel, zongorán kísért: Ember Péterné

 

 

Nógrád megyei zongorista növendékek 3. találkozóján

 

kiemelt nívódíjat kaptAK:

csábi tamás

Tanára: Bira Sándorné

balázs bálint Tanára: Perneczky Zsolt

paróczai bence Tanára: Veres Istvánné

szikszai nóra Tanára: Markóné Dikasz Gabriella

 

lovász lilla (Szécsényi tagintézmény)

Tanára: Lévárdi Beáta (tanári különdíj)

 

nívódíjat kaptak:

 

goda regina Tanára: Ember Péterné

koplányi szonja Tanára: Veres Istvánné

berky péter Tanára: Somogyvári Ildikó

petrovics diána(Szécsényi tagintézmény)

Tanára: Lévárdi Beáta

 

Iskolánk növendéke

Rampasek Gergely

Zalaegerszegen, a 10. Országos

Lubik Imre Trombitaversenyen

I. díjat kapott

Felkészítő tanára: Tóth Miklós

Zongorán kísért: Perneczky Zsolt

 

2005.12 09-én a Megyei

Biciníum éneklési Versenyen

I.   díjat kaptak

 

Mák Noémi és Demeter Deli Kristóf

II. korcsoport

valamint

Varga Ivett és Oláh Eszter

I. korcsoport Szécsényi tagintézmény

Felkészítő tanárok: Franka Bea,

Bakosné Bányai Mária

 

Eredménylista a XIII. „Pueri Fabri” nemzetközi gyermekrajz pályázatról

 

Művészeti alapiskolák: B kategória

1. kategória:

  1. Ivanko Hazucha

MAI Vel’ký Krtiš

  1. Tóth Alexa

MAI Ipolyság

  1. Dávidko Keller

MAI Vel’ký Krtiš

2. kategória:

  1. Alexandra Hriagyelová

MAI Ipolyság

  1. Antal Márton

RMMI Balassagyarmat

  1. Lazsán Zsófia

RMMI Szécsény

3. kategória:

  1. Pajor Viktória

RMMI Szécsény

  1. Szép Renáta

RMMI Szécsény

  1. Talpai Zsanett

RMMI Szécsény

 

Balassagyarmat polgármester díja: Róbert Sava – MAI Tlmače

Ipolyság polgármester díja: Bárány Anita – Sz. A. Gimnázium Balassagyarmat

 

Általános Iskolák: A kategória

1. kategória:

  1. Jeszenszki Dániel

Fekete István Ált. Isk. Szob

  1. Dávid Záchenský

Ált. Isk. J. Kráfa Ipolyság

  1. Peter Bardejovský

Ált. Isk. E.B. Lukáča Ipolyság

2. kategória:

  1. Fábry Levente

B.B. Gimnázium Balassagyarmat

  1. Szikora Barbara

F.F. Egyházi Gimnázium Ipolyság

  1. Stvorecz Fanni

Ált. Isk. Romhány

3. kategória:

  1. Podhorszky Mónika

Ált. Isk. Juhász Gy. Léva

  1. Paulik Emese

Fekete István Ált. Isk. Szob

  1. Mate Kitti

Ált. Isk. L. Pongrácza Ipolyság

 

VI. országos fuvoladuo és kisegyüttes

tanulmányi versenyen

kiemelt nívódíjat kaptak: szilfai réka és ebecz viktória

nívódíjat kaptak: Ebecz viktória és kanyó andrás

Tanáruk: Kanyó András

dicséretet kaptak: jancsó dorottya és tyekvicska virág

Tanáruk: Palánki Éva

dicséretet kaptak: egri alexandra és pekáry anna

valamint egri alexandra, pekáry anna és szebedy mária

Tanáruk: Kanyó András

 

 

zene és művészeti iskolák magánének szakos tanulóinak 7. balassagyarmati találkozóján

Dicséretben részesült: hegedűs Alexandra

Tanára: Barta Enikő, zongorán kísért: Veres Istvánné

 

A Nógrád megyei középiskolai rajzversenyen

I. helyezett: HORVÁTH magdolna, vaskor lilla

              tornyos ákos, balázs klaudia

II. helyezett: kuris viktória, Talpai zsanett

III. helyezett: varga nóra, bárány anita, percze anita

Tanáruk: Bakos Ferenc-legsikeresebb felkészítő tanári díj és Pénzes Géza

 

 

Sikeres felvételt nyertek

Oláh László – gitár

Tanára: Tomisné Cselényi Noémi – gitár,  Lévárdi Beáta – szolfézs,

Krátki Kitti – orgona

Tanára: Perneczky Zsolt – orgona

VÁC – Pikéthy  Tibor Zeneművészeti Szakközépiskola

Tiszttartó Ádám – zongora –  Budapest    

 Tanára: Barát Vitalina – zongora, Franka Beáta – szolfézs

Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium

 

különdíj az országos döntőben

A Kodály zoltán VIII. országos

szolfézs és népdaléneklési versenyen

A Verseny különdíját kapta

klasszikus mű kiemelkedő leírásáért:

Pap Bence

Tanára: Franka Beáta

 

A Nógrád és Pest Megyei Művészeti Iskolák II. Gitárversenyén

/ Balassagyarmat, 2005. 03. 16. /

kiemelkedő sikerrel szerepeltek iskolánk tanulói:

 A VERSENY NAGYDÍJÁT KAPTA:

Pap Bence – Balassagyarmat

Tanára: Fogarasi Béla

I. helyezést ért el:

Nagy László András – Balassagyarmat

Tanára: Fábián Annamária

II. helyezést ért el:

Hanzel Enikő – Balassagyarmat

Tanára: Fogarasi Béla

III. helyezést értek el:

Szomora Ferenc – Balassagyarmat

Tanára: Fogarasi Béla

Oláh László – Szécsény

Tanára: Tomisné Cselényi Noémi

Különdíjban részesült:

Tőzsér Bálint – Szécsény

Tanára: Bobály Csaba

Dicséretben részesült:

Újvári Zsolt – Balassagyarmat

Tanára: Fogarasi Béla

 

Az V. Országos Zeneiskolai Továbbképzős Versenyen -Szentendrén, 2005. március 4-6. között- kiemelkedő sikerrel szerepeltek iskolánk tanulói:

Ebecz Viktória és Szilfai Réka

Kiemelt Nívódíjat kaptak

 Felkészítő tanár: Kanyó András

Zongorán közreműködött: Perneczky Zsolt

 

Körmendi Johanna

Országos Koncz János Hegedűversenyen 2004. október 19-én I. korcsoportban II. helyezést ért el.

Felkészítő tanára: Móri Péterné, aki különdíjban részesült

Zongorán kísért: Bira Sándorné

2004 Január 19. Németh László díj
Veres Istvánné

A NÓGRÁD MEGYEI ZONGORISTA NÖVENDÉKEK II. TALÁLKOZÓJÁN ELÉRT EREDMÉNYEK
2004 FERUÁR 4.

I.KORCSOPORTBAN
KIEMELT NÍVÓDÍJAT KAPOTT

Szikszai Nóra – tanára Markóné Dikasz Gabriella

NÍVÓDÍJAT KAPOTT

Bogess Renèe – tanára Veres Istvánné
Császár András – tanára Bira Sándorné
Goda Regina – tanára Ember Péterné
Ivanics Dóra – tanára Markóné Dikasz Gabriella

III.KORCSOPORTBAN
KIEMELT NÍVÓDÍJAT KAPOTT

Vilt Bálint – tanára Bira Sándorné

NÍVÓDÍJAT KAPOTT

Kelemen Zsuzsa – tanára Lévárdi Beáta
Kiss Flóra Dalma – tanára Lévárdi Beáta

DICSÉRETET KAPOTT

Csillik Erzsébet – tanára Perneczky Zsolt

IV. KORCSOPORTBAN
KIEMELT NÍVÓDÍJAT KAPOTT

Vincze Judit – tanára Ember Péterné

NÍVÓDÍJAT KAPOTT

Berki Péter – tanára Somogyvári Ildikó
Paróczai Bence – tanára Veres Istvánné

FELKÉSZÍTŐ TANÁRI DÍJAT KAPOTT

Ember Péterné

SZERETETTEL GRATULÁLUNK!