Archívum

 

Programok előző táborokból.

 

31. „Zene határok nélkül” Nemzetközi Muzsikustábor,

Verseny és Művészeti Fesztivál - Hangversenysorozat

Balassagyarmat 2017. július 20-31.

 

hangversenyek:

Július 20. 19 óra

                                      Az Ear együttes hangversenye (Művészeti vezető: Sugár Miklós)

Műsor:
 
Szigeti István: Trebor Piák kalandjai 
Káip Róbert - harsona

Faragó Béla: Két évszak vl, sy 
Kerek István – hegedű
Faragó Béla – szintetizátor

Pintér Gyula: Fantasy No. 3. 
Káip Róbert - harsona

Kerek Gábor: Tréfa 
Kerek István – hegedű

Decsényi János: Hazatérés - CD 

Klenyán Csaba: Alla ballata No. 2. 
Klenyán Csaba - klarinét

Hollós Máté: Trombonepistola 
Káip Róbert – harsona

Sugár Miklós: Kettős játék 
Klenyán Csaba - klarinét
Faragó Béla zongora

Közreműködnek:
Faragó Béla zongora, szintetizátor 
Káip Róbert – harsona 
Kerek István – hegedű
Klenyán Csaba - klarinét 
Pintér Gyula - elektronika
Horváth István – hangmérnök
Sugár Miklós – művészeti vezető
Az EAR együttes támogatója az NKA és az MMA

 

Július 21. 19 óra

                                      A tábor művésztanárainak hangversenye

Műsor:

 

Scarlatti: 3 Szonáta:d-moll, g-moll E-dúr

Csillag Péter – zongora

 

Csillag Péter: Éjszakai képek

Tengerparton, A völgyben, A patak mentén, Domboldalon, Sínek

Kiss Péter – zongora

 

Csillag Péter: Három kép (ősbemutató)

Me Guszta mucho el Pino, Fehér felhők, A megtalált lendület

Fenyő Gusztáv – zongora

 

Fr. Doppler: Berceuse

Kanyó András- fuvola, Perneczky Zsolt - zongora

 

Kodály: Akkor szép az erdő…

Kodály: kocsi szekér, kocsi szán

Tokody Ilona – szoprán, Nagy Márta – zongora

 

Chopin: Barcarolle Op. 60

Fenyő Gusztáv – zongora

 

Cilea: A L’Arlesiana című operából Federico románca

Muskát András – tenor, Fenyő Gusztáv – zongora

 

Saint Saens: Bevezetés és rondo capriccioso

Banda Ádám – hegedű, Soós Orsolya – zongora

 

Liszt: h-moll ballada

Kiss Péter – zongora

  

július 22. 16 óra

                                    Mohorai Tolnay Klári Emlékház - hangverseny

Műsor:

 

Kardos István: Szólószonáta I., II. tétel

Pókai Eszter – klarinét

 

Beethoven: e-moll szonáta I. tétel

Várallyay Fülöp - zongora

 

Kodály: Nausikaa

Szabó Réka – ének, Nagy Márta – zongora

 

Bach: g-moll Adagio és Presto

Paulovits Boglárka – hegedű

 

Kodály: Doberdói dal

Körmendy Flórián – ének, Nagy Márta – zongora

 

Beethoven: Pathetique szonáta III. tétel

Sahin Cihan: - zongora

 

Kodály: Rossz feleség

Kádár Viktória – ének, Nagy Márta- zongora

 

Bartók: Két burleszk (perpatvar, kicsit ázottan)

Prokofjev: I. etűd

Magyar Valentin – zongora

 

Július 24. 19 óra

                                     Egyéni  hangszeres  előadói  verseny:

                                              

I. Weiner Leó művei

Weiner: Peregi verbunk Pókai Eszter klarinét

II. 1945 után született magyar művek

Kardos István: Szólószonáta I., II. tétel Pókai Eszter klarinét
Vajda Gergely: Fény, Árnyék - Remegés Ábrahám Mátyás klarinét
Kocsár: Szólószonáta I. tétel Kökény Eszter hegedű
Vajda: Szólószonáta I. tétel Bránya Eszter hegedű
Csemiczky: II. Szólószonáta I. tétel Samu Enikő hegedű
Dubrovay László: Öt zongoradarab Sas Dániel zongora

 

Július 25. 19 óra

                                    A muzsikustábor  hallgatóinak  hangversenye

Műsor:

 

Mozart: Don Giovanni - Zerlina áriája

Takács Lilla

ének

Hubay: Mazurka No.1.

Arnóth Ildikó

hegedű

Puccini: Bohéméletből Musetta áriája

Balla Beáta

ének

Monteverdi: Lasciatemi morire

Spenger Mihály

ének

Bach: g-moll Adagio - Fúga

Nyári Kornél

hegedű

Schubert: Mio ben ricordati

Nzala Dorothy Fanny

ének

Csillagos estén (lengyel népdal)

Takács Fruzsina

ének

Beethoven: Pathétique szonáta

Cihan Sahin

zongora

 

Július 26. 19 óra

                                    Alisa Yajima és Baráz Ádám kétzongorás hangversenye

Műsor:

 

César Franck: Choral in A minor, FWV 40

Franz Schubert – Liszt Ferenc : Grosse Fantasie 'Wanderer', S 366

— szünet —

Weiner Leó: Változatok egy magyar népdalra, két zongorára Op. 32

Dave Brubeck: Points on Jazz – részletek (Prelude – Blues – Rag)

Samuel Barber: Souvenirs , Op. 28, No. 3 – Pas de deux (Adagio)

Francis Poulenc: Capriccio két zongorára (Le bal Masqué című balettből), FP 155

 

                                   

Július 27. 19 óra

                                    Fenyő Gusztáv Beethoven estje

Műsoron: Op. 2-es szonáták

 

No. 1.(f-moll):

Allegro
  Adagio
  Menuetto, allegretto
  Prestissimo

 

No. 2. (A-dúr):

Allegro vivace
  Largo appassionato
  Scherzo, allegretto

 

Rondo, grazioso

 

No. 3. (C-dúr):

Allegro con brio
  Adagio
  Scherzo, allegro
  Allegro assai

                                                

Július 28. 16 óra

                                    A muzsikustábor hegedűs hallgatóinak tanszaki hangversenye

Műsor:

 

Bach: d-moll Sarabande - Corrente
Hubay: Mazurka No. 1.
Arnóth Ildikó hegedű
Brahms: Scherzo Tulipán Kleopátra hegedű
Kodály: Adagio Bránya Eszter hegedű
Bach: g-moll fúga
Paganini: Cantabile
Nyári Kornél hegedű
Mozart: É-dúr Adagio K. 261 Paulovits Boglárka hegedű
Mozart: D-dúr hegedűverseny K. 218 I. tétel Kökény Eszter hegedű
Bach: d-moll Sarabande
Vieuxtemps: Elégia
Dauner Kinga brácsa
Bartók: I. Rapszódia első rész("Lassú") Samu Enikő hegedű
Paganini:17. Caprice  Kökény Eszter hegedű

 

Július 28. 19 óra

                                    A muzsikustábor  hallgatóinak  hangversenye

Műsor:

 

Popp: Kis darab

Siket Flóra

fuvola

Reinecke: Serenata

Pál Maja

fuvola

Bellini: "Se Romeo…"

Szabó Réka

ének

Paganini egyetlen zongoraműve

Csillag Péter

zongora

Krommer: Esz-dúr koncert III. tétel

Pókai Eszter

klarinét

Schumann: Dichterliebe: az első tíz dal

Körmendy Flórián

ének

Beethoven: C-dúr rondó

Végső Valdemár

zongora

Händel: Kilenc német ária: Das zitterunde Glänzen

Kökény Eszter
Somogyi Katalin

hegedű
ének

Chopin: F-dúr ballada
Prokofijev: d-moll etűd

Magyar Valentin

zongora

Mozart: Don Giovanni: Donna Anna áriája

Balla Beáta

ének

Schubert: Liebesbotschaft

Takács Lilla

ének

Kálmán Imre: Csárdáskirálynő: Szilvia belépője

Híves Mária

ének

Kovács Béla: Hommage à De Falla

Ábrahám Mátyás

klarinét

Liszt: Mazeppa IV. transzcendens etűd

Van de Munt Alfredo

zongora

Kovács Béla: Hommage à'Zoltán Kodály

Pókai Eszter

klarinét

Vajda Gergely: Fény, árnyék-remegés

Ábrahám Mátyás

klarinét

 

Július 29. 19 óra

                                     Zenekari  Est –   A  vármegyeháza nagyterme

Műsor:

 

Pulay László Önkormányzati képviselő köszöntője

 

Díjátadás és előadói verseny győzteseinek műsora

Dubrovay László: Öt zongoradarab

Sas Dániel – zongora

Weiner Leó: Peregi verbunk

Pókai Eszter – klarinét, Csillag Péter – zongora

 

Kodály Zoltán: Missa Brevis: Introitus, Kyrie, Credo

Szólót énekel: Balla Beáta, Takács Lilla, Vadász Adrienn

Balassagyarmati Dalegylet, Acsay Ákos – orgona, vezényel: Ember Csaba

 

Chopin: F-dúr ballada

Prokofjev: d-moll etűd

Magyar Valentin – zongora

 

szünet

 

Baráz Ádám: Concertino zongorára és vonósokra

Alisa Yayima – zongora

 

Weiner Leó: Divertimento

Kodály Zoltán: Fölszállott a páva

Dunakeszi Szimfonikus Zenekar

 

Kodály Zoltán: Székelyfonó

Szegény vagyok - A csitári (duett)

Puccini: Tosca - Képária

De Curtis: Non Ti scordar di me (duett)

TOKODY ILONA - SZOPRÁN, MUSKÁT ANDRÁS - TENOR

Közreműködik: Dunakeszi Szimfonikus Zenekar

Vezényel: Farkas Pál

 

Július 30. 10 óra   

                                    A muzsikustábor  zongorista hallgatóinak tanszaki hangversenye

Műsor:

 

Mendelssohn: g-moll dal szöveg nélkül op.102/4, Bartók: Perpeetuum mobile Végső Valdemár Norton
J. Ch. Bach: Esz-dúr zongoraverseny, I. tétel Nagy Krisztina
km.: Várallyay Fülöp
Liszt: d-moll etűd                                                    Beethoven: G-dúr szonatina, I. tétel Balázs Réka Mária
Liszt: Valse-impromptu                                         Moszkowski: g-moll etűd Dere Máté János
Mendelssohn: g-moll dal szöveg nélkül op. 53/3 Pajor Olivér Joakim
Chopin: e-moll nocturne Olti Lilla
Brahms: g-moll rapszódia Szalovszky Viktória
Kodály: Székely keserves Szigetvári Borbála Zoé
Prokofjev: C-dúr prelúdium op. 12/7 Kiss-Leizer Anna

Beethoven: cisz-moll szonáta op. 27/2, III. tétel

Chopin: Asz-dúr keringő op. 31/1

Coatalen Arthur
Alabjev-Liszt: A csalogány Mashei Leila
Chopin: c-moll etűd op. 25/12 Csanálosi Ilona
Chopin: g-moll ballada Lescsinszky Áron
Chopin: b-moll scherzo Csukás Eszter
Liszt: 123. Petrarca szonett Horváth Ábel
Liszt: VI. magyar rapszódia van de Munt Alfredo
Beethoven: C-dúr szonáta op. 53, I. tétel Várallyay Fülöp
Bartók: Szvit op. 14, I-II. tétel Fehér Sándor
Bartók: Táncszvit: I-III. tétel Bábinszky Gergely
Chopin: F-dúr ballada                                            Prokofjev: I. etűd Magyar Valentin
Poulenc: Szonáta négy kézre, I. tétel Nagy Krisztina
Fenyő Gusztáv

 

Július 30. 19 óra   

                                   GÁLAMARATON

                                                    A balassagyarmati művészeti fesztivál záróhangversenye vendégművészek és a hallgatók közreműködésével.

Műsor:

1.

Mendelssohn: g-moll Dal szöveg nélkül op. 53/3

Pajor Olivér Joakim

zongora

2.

Bartók: Perpetuum mobile

Végső Valdemár Norton

zongora

3.

Liszt: d-moll etűd

Balázs Réka Mária

zongora

4.

Mozart: Don Giovanni: Zerlina áriája

Nzala Dorothy Fanny

ének

5.

Balakirev: Álmomban hallgatom

Takács Fruzsina

ének

6.

Kodály: Árva madár

Takács Lilla

ének

7.

Bellini: I Puritani: "Qui la voce" Elvira áriája

Szomor Lilla

ének

8.

Beethoven: A mormotás fiú dala

Siket Flóra

fuvola

9.

Squire: Tarantella

Hatala Dóra

fuvola

10.

Barat: Fantasie Romantique

Pókai Eszter

klarinét

11.

Rossini: Bevezetés, téma és variációk

Ábrahám Mátyás

klarinét

12.

Bellini: I Capuleti e I Montecchi: Giulietta áriája

Vadász Adrienn

ének

13.

Mozart: Cosi fan tutte: Fiordilidi és Dorabella duettje

Somogyi Kata
Szabó Réka

ének

14.

Offenbach: Hofmann meséi: Olimpia áriája

Balla Beáta

ének

15.

Ferrafo: Tu lo sai

Muskát András
Fenyő Gusztáv

ének

16.

Brahms: f-moll szonáta II. tétel

Antós Dénes
Sas Dániel

klarinét

17.

Weber: f-moll karinétverseny I-II. tétel

Antós Dénes

klarinét

18.

Paganini: Cantabile

Nyári Kornél

hegedű

19.

Hubay: Larghetto (1881)
Kodály: Kállai kettős

Banda Ádám

hegedű

SZÜNET

20.

D. Brubeck: points on Jazz - részletek (Blues, Rag)

Alisa Yajima
Baráz Ádám

zongora

21.

Brahms: g-moll rapszódia

Szalovszky Viktória

zongora

22.

Moszkowski: g-moll etűd

Dere Máté János

zongora

23.

Chopin: e-moll nokturn

Olti Lilla

zongora

24.

Poulenc: Szonáta négy kézre, I. tétel

Nagy Krisztina
Fenyő Gusztáv

zongora

25.

Kodály: Székely keserves

Szigetvári Borbála Zoé

zongora

26.

Chopin: c-moll etűd Op. 25/12

Csanálosi Ilona

zongora

27.

Chopin: Asz-dúr keringő Op. 31/1

Coatalen Arthur

zongora

28.

Chopin: g-moll ballada

Lescsinszky Áron

zongora

29.

Chopin: b-moll scherzo

Csukás Eszter

zongora

30.

Liszt: 123. Petrarca szonett

Horváth Ábel

zongora

31.

Bartók: Táncszvit: I-III. tétel

Bábinszky Gergely

zongora

32.

Prokofjev: I. etűd
Bartók: Perpatvar

Magyar Valentin

zongora

33.

Chopin: Es-dúr nokturn Op. 9/2
c-moll nokturn Op. 48/1

Fenyő Gusztáv

zongora

 

 

A balassagyarmati hangversenyek helyszíne:

Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola Balassagyarmat, Óváros tér 11.

A hangversenyekre a belépődíj: A Pro Musica Balassagyarmat Alapítvány javára felajánlott minimum 500,- Ft

 

A Rózsavölgyi Galériában iskolánk képzőművész tanszakos növendékeinek kiállítása látható.

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk.

 

Védnökök:

                   Dr. Vigh Andrea – rektor, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem,

                   Nagyné Barna Orsolya - Balassagyarmati Tankerületi Központ

                   Medvácz Lajos – polgármester, Balassagyarmat

A muzsikustábor támogatói:

                   Nemzeti Kulturális Alap

                   Weiner Leó Alapítvány, Fischer Iván Alapítvány,Balassagyarmat Város Önkormányzata,

                   Balassagyarmati Tankerületi Központ, Balassagyarmati Kórusalapítvány, Pro Musica Balassagyarmat Alapítvány, EMB Zeneműkiadó Kft.

                   Média partnerünk az Ipoly Televízió és a Gyarmati Hírek

 

 

 

30. „Zene határok nélkül” Nemzetközi Muzsikustábor,

Verseny és Művészeti Fesztivál - Hangversenysorozat

Balassagyarmat 2016. július 20-31.

 

Tervezett hangversenyek:

Július 20. 19 óra

                                      Az Ear együttes hangversenye (Művészeti vezető: Sugár Miklós)

Faragó Béla: Táncrend – részletek - fagottra és elektronikára

Sugár Miklós: Electrocarina - ocarina, elektronika

Tilinkó dal - tilinkó, elektronika

Szigeti István: F.Otto AG.- fagottra és elektronikára

Pintér Gyula: Kerengő No. 2. - vegyes népi hangszerekre és elektronikára

Hollós Máté: Párbeszéd a láthatatlannal

Láng István: Hasonlóságok – vl+ CD

Sugár Miklós: Modellek - fagottra és elektronikára

        Közreműködnek: Perényi Eszter- hegedű

                                    Lakatos György – fagott

Fülep Márk – népi hangszerek

Pintér Gyula – elektronika

Horváth István – hangmérnök

Az EAR  együttes  támogatói:  Nemzeti Kulturális Alap

Védnökök: Dr. Vigh Andrea – rektor, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem,

Tóth Melinda - KLIK Balassagyarmati Tankerülete

Medvácz Lajos – polgármester, Balassagyarmat

 

 

Július 21. 19 óra

                                      A tábor művésztanárainak hangversenye keönch boldizsár emlékére

 

Padre Antonio Soler: Két szonáta

Eckhardt Gábor – zongora

 

Verdi: In solitaria stanza

Tokody Ilona – szoprán, Nagy Márta – zongora

 

De Curtis: Tu ca nun chiagne

Muskát András – tenor, Jászberényi Lilian – zongora

 

Csillag Péter: Vázlatok

Egyszer volt, Képeslap, Csigaálom, Korál, Kétszólamú invenció, Patchwork-finálé

Csillag Péter – zongora

 

Doppler Ferenc: Andante és Rondo (Op. 25.)

Kanyó András és Nagy Renáta (tanuló) – fuvola

Perneczky Zsolt – zongora

 

Max Reger: D-dúr Szonáta   (Op. 107) III. tétel- Adagio

Klenyán Csaba – Klarinét, Fenyő Gusztáv – zongora

 

Csillag Péter: Álmok és táncok (Ősbemutató)

Varázsige, Rég volt, rég, Szöcske, Elment a Zoli…

Liba-gavotte, Hideg van, Ananászinduló, A tavaszt várva, Falusi tánc

Eckhardt Gábor – zongora

 

Kodály: Adagio

Perényi Eszter – hegedű, Soós Orsolya – zongora

 

Popper: Négy etűd

Déri György – gordonka

 

Max Reger: H-moll prelúdium és fúga (Op. 117. No. 1.)

Banda Ádám – hegedű

 

Chopin: cisz-moll mazurka (Op. 50. No.3.)

Chopin: Asz-dúr impromptu

Chopin: c-moll noktürn

Fenyő Gusztáv – zongora

 

július 22. 19 óra

                                              Verseny győztesek muzsikálnak: Miranda Liu és Kökény Eszter hangversenye

J. S. Bach: d-moll chaconne, BWV 1004

Beethoven: Esz-dúr szonáta

A. Dvořák: f-moll románc, Op. 11

Liszt: Die drei Zigeuner

Brahms: I. Magyar tánc

Sugár Miklós: Chaconne

C. Saint-Saëns: Bevezetés és Rondo Capriccioso, Op. 28

                                                    Zongorán közreműködik: Soós Orsolya

             

Július 23. 19 óra

                                     Egyéni  hangszeres  előadói  verseny:

                                          I. Weiner Leó művei      II. 1945 után született magyar művek

július 24. 16 óra

                                    Mohorai Tolnay Klári Emlékház - hangverseny

                                       

Bach: Kétszólamú invenció

Tóth-Csamangó Blanka, Nagy Krisztina – klarinét

 

E. Ysaye: E-dúr prelúdium

Albert Julianna – hegedű

 

Kovács Béla: Hommage à de Falla

Ábrahám Mátyás – klarinét

 

Scarlatti: Két szonáta

Csillag Péter – zongora

 

Vajda János: Szólószonáta

György Boglárka – hegedű

 

Weiner: Peregi verbunk

Pókai Eszter – klarinét, Cayuelas-Krasznai Daniel – zongora

 

Chopin: Nocturne

Sas Dániel – zongora

 

Haydn: A-dúr szonáta I. tétel

Rőmer Dávid – zongora

 

Brahms: Kánon

Nagy Krisztina, Tóth-Csamangó Blanka, Ábrahám Mátyás – klarinét

 

Reinitz Béla: A hosszú Zsán

Zerkovitz: A komédiás dala

Dr. Szellő Sándor – ének, Jászberényi Lilian - zongora

Július 24. 19 óra

                                     Fenyő Gusztáv önálló zongoraestje Keönch Boldizsár emlékére

                                        Bach: Das wohltemperierte Klavier II. kötet

                                   

Július, 25. 19 óra

                                    A muzsikustábor  hallgatóinak  hangversenye

1.    Puccini: Oh mio babbino caro…      Híves Mária                      ének

2.    Strauss: Allersallen                          Somogyi Katalin                ének

3.    Vivaldi: Tél                                      Miranda Liu                       hegedű

4.    Caldara: Selve amiche                      Langbein Bertalan             ének

5.    Kodály: Örzse dala                           Kiss Éva                            ének

   Csillagom, révészem           Kiss Éva – Szellő Sándor ének

   Kit kéne elvenni                  Szellő Sándor                    ének

 

Július 26. 19 óra

                                    Baráz Ádám és Elisa Fustos négykezes és kétzongorás hangversenye

                                       

Robert Schumann: Bilder aus Osten Op. 66

Ottorino Respighi: Antiche danze et arie per liuto - Suite No.1

(a szerző általi átirat zongorára, négy kézre)

J.S. Bach - Kurtág György: Átiratok (zongorára, négy kézre)

 

- szünet -

 

J.S. Bach - Kurtág György: Átiratok (két zongorára)
Francis Poulenc: L'embarquement pour Cythère, FP 150
Astor Piazzolla: Oblivion (a szerző általi átirat)
Dmitrij Sosztakovics: Concertino két zongorára Op. 94

Július 27. 16 óra

                                    Hangverseny a Svejk vendéglő és rendezvényházban

Telemann: IV. Fantázia                                     Gaál Julianna                      hegedű

 Bach: E-dúr Menuett I-II., Gigne                     György Boglárka                 hegedű

 Wieniawski: La Cadenza                                 Miranda Liu                        hegedű

 Ysaye: E-dúr preludium                                  Albert Julianna                    hegedű

 Horváth Márton Levente: Offisium I., II. III.     Klenyán Csaba,
                                                                         Tóth-Csamangó Blanka,
                                                                         Nagy Krisztina                    klarinét

 

 Telemann: Concerto                                        Klenyán Csaba,
                                                                         Tóth-Csamangó Blanka,
                                                                         Nagy Krisztina
                                                                         Balázs Péter                       klarinét

 

Július 27. 19 óra

                                    A muzsikustábor énekes hallgatóinak tanszaki hangversenye

1.

A. Scarlatti: Rosaura áriája

Takács Fruzsina

ének

2.

Gluck: O del mio dolce ardor

Kiss Éva

ének

3.

Millöcker: A koldusdiák - Ollendorf belépője

Dr. Szellő Sándor

ének

4.

Bartók: Elindultam szép hazámból

Harsányi Ildikó

ének

5.

Schumann: Widmung

Nagy Noémi

ének

6.

Strauss: Die Nacht

Szászvárosi Kata

ének

7.

Csajkovszkij: Egy szót se most édes

Takács Lilla

ének

8.

Huszka Jenő: Egy férfi képe

Szabó Réka

ének

9.

Mozart: Figaro házassága - Se vuol ballare

Langbein Bertalan

ének

10.

Strauss: Allerseilen

Vadász Adrienn

ének

11.

Bononcini: Vi conosco

Körmendy Flórián

ének

12.

Brahms: Die Lotusblume

Szomor Lilla

ének

13.

Händel: Ch'io mai vi possa

Vilhelm Adrienn

ének

14.

Puccini: Bohémélet - Musetta keringő

Antal Imola Réka

ének

15.

Beethoven: In questa tomba oscura

Spenger Mihály

ének

16.

Kelen Hugó: Virágének

Máriás Lilla

ének

 

Július 28. 15-30 óra

                                     A muzsikustábor hegedűs hallgatóinak tanszaki hangversenye

1.

Telemann: IV. Fantázia

Gaál Julianna

hegedű

2.

Mozart: D-dúr hegedűverseny II.

Liptai Enikő

hegedű

3.

Paganini: Cantabile

Bránya Eszter

hegedű

4.

Hoffmeister: Brácsaverseny I.

Elisa Bevacqua

mélyhegedű

5.

Mozart: E-dúr Adagio

Arnóth Ildikó

hegedű

6.

Ysaye: II. szólószonáta I-II.

Albert Julianna

hegedű

7.

Bach: E-dúr Menuett, Rondeau, Gigue

György Boglárka

hegedű

8.

Wieniawski: Scherzo-Tarantella

Milibák Edit

hegedű

9.

Dvorak: Hegedűverseny II-III.

Miranda Liu

hegedű

10.

Csajkovszkij: Valse-Scherzo

Gál-Tamási Anna

hegedű

11.

Bartók: I. Hegedűverseny I.

Kökény Eszter

hegedű

12.

Bartók: I. rapszódia I.

Pinkert Edina

hegedű

13.

Sibelius: Hegedűverseny I.

Soós Áron

hegedű

14.

Ravel: Tzigane

Gaál Eszter

hegedű

15.

Mozart: A-dúr koncert I.

Agárdy Anette

hegedű

16.

Wieniawski: Scherzo-Tarantella

Gaál Julianna

hegedű

17.

Britten: Hegedűverseny I.

Miranda Liu

hegedű

 

 

Július 28. 19 óra

                                    A muzsikustábor  hallgatóinak  hangversenye

1.

Grétry: közjáték
Kronke: Rondinetto

Pál Maja

fuvola

2.

Bartók: A gyulai kert alatt

Harsányi Ildikó

ének

3.

Debussy: Holdfény

Pap Boglárka
Pap Luca

fuvola
zongora

4.

Kodály: Ifjúság mint sólyommadár

Varga Ivett

ének

5.

Tanaka: Románc

Hatala Dóra

fuvola

6.

Zerkovitz Béla: Minden csak komédia

Szellő Sándor

ének

7.

Kerekes János: Dal a módirol

Kiss Éva

ének

8.

Schubert: Ász-dúr impromptu Op. 90 No. 4.

Olti Lilla

zongora

9.

Mouquet: Sonata II. (Pán és a madarak)

Nagy Renáta

fuvola

10.

Bach: Bist du bei mir

Híves Mária

ének

11.

Liszt: Grand galop

Magyar Valentin

zongora

12.

Csajkovszkj: Egy szót se most édes
Mozart: Voi che sapete

Híves Boglárka

ének

13.

Liszt - Paganini: La Campanella

Alfredo van de Munt

zongora

 

Július 29. 15-30 óra

                                    A muzsikustábor klarinétos hallgatóinak tanszaki hangversenye

1.

Bartók Béla: Mese a kis légyről

klarinét tanszak

klarinét

2.

Weiner Leó: Búsuló juhász, Csűrdöngölő

Szigeti Réka

klarinét

3.

Vajda Gergely: Fény, árnyék - remegés

Nagy Krisztina

klarinét

4.

Hidas Frigyes: Fantázia

Ábrahám Mátyás

klarinét

5.

Gaetano Donizetti: Concertino

Pókai Eszter

klarinét

6.

Legánÿ Dénes: Meditáció

Tóth-Csamangó Blanka

klarinét

7.

Mozart: A-dúr koncert II. tétel

Balázs Péter

klarinét

8.

Poulenc: Szonáta II. III. tétel

Nagy Krisztina

klarinét

9.

Josquin des Prés: Fortuna d'un gran tempo

Ábrahám Mátyás
Török Boldizsár
Klenyán Csaba

klarinét

10.

Horváth Márton Levente: Officium

Tóth-Csamangó Blanka
Nagy Krisztina
Klenyán Csaba

klarinét

11.

Telemann: Concerto

Tóth-Csamangó Blanka
Nagy Krisztina
Balázs Péter
Klenyán Csaba

klarinét

                

Július 29. 19 óra

                                     Zenekari  Est –   A  vármegyeháza nagyterme

 Köszöntőt mond Medvácz Lajos Balassagyarmat város polgármestere

 

Vajda János: Szólószonáta I. tétel                                         György Boglárka – hegedű

Gounod: Messe brève in C                                                    A Balassagyarmati Dalegylet,

Kyrie, Gloria,                                                az Érsekvadkerti Pedagógus Kórus

Sanctus, O Salutaris,                                      a Balassi Bálint Gimnázium Kórusa

Agnus Dei                                                      és a muzsikustábor tagjaiból alakult kórus.

Szólót énekel: Körmendy Flórián

és Vizer Dávid

Orgonán közreműködik: Perneczky Zsolt

Vezényel: Ember Csaba

 

Baráz Ádám: Lachrymae –Keönch Boldizsár emlékére  – ősbemutató

Weiner Leó I. Divertimento                                                  Váci Szimfonikus Zenekar - vezényel: Farkas Pál 

- szünet -

Liszt: A-dúr zongoraverseny                                                  Eckhardt Gábor - zongora

Bizet-Hubay Jenő: Carmen fantázia                                       Miranda Liu - hegedű

Verdi: Nabucco -  Rabszolgák kara 

Puccini: Turandot, Kalaf áriája: Nessun dorma                    Muskát András- tenor

César Franck: Panis Angelicus                                             Tokody Ilona - szoprán

                                                                                              Ember Dánil - fuvola

Verdi: Traviata, Brindisi                                                      Tokody Ilona és Muskát András

A Balassagyarmati Dalegylet,

az Érsekvadkerti Pedagógus Kórus

a Balassi Bálint Gimnázium Kórusa

és a muzsikustábor tagjaiból alakult kórus.

                                                                                               Váci Szimfonikus Zenekar

                                                                                               Vezényel: Farkas Pál

                                                                                                                                                     

Jegyek elővételben a zeneiskolában vásárolhatók 1.000 Ft. -ért. Helyszínen: 2.000 Ft

 

 

Július 30.  9-30 óra   

                                   A muzsikustábor zongorista hallgatóinak tanszaki hangversenye

1. J. S. Bach: d-moll kis prelúdium  
  Haydn: C-dúr szonáta II-III. tétel                                       Balázs Réka
2. Chopin: Asz-dúr keringő  
  Burgmüller: Sebesség (C-dúr etűd)                                    Mega Inez
3. Chopin: h-moll keringő                                                      Szigetvári Borbála Zoé
4. Bartók: 3 csíkmegyei népdal                                              Olti Lilla
5. Beethoven: c-moll (Pathétique) szonáta I. tétel                  Lescsinszky Áron
6. Szkrjabin: cisz-moll etűd op,2/1                                        Harsányi Ildikó
7. Rachmaninov: Elégia                                                         Millet, Medina
8. Rachmaninov: g-moll prelűd                                             Luis Murillo
9. Mozart: A-dúr zongoraverseny I. tétel         Cayuelas-Krasznai, Daniel
10. Dohnányi                   Mashei Leila
11. Liszt: La Campanella                                                        Van de Munt, Alfredo
12. Liszt: Dante szonáta                                                          Zhgang Zhong Shi
13. Liszt: Obermann völgye                                                   Horváth Ábel
14. Liszt: Velence és Nápoly                                                  Noma Riho
15. Bartók: Szvit op. 14                                                          Magyar Valentin
16. Chopin: F-dúr ballada, h-moll etűd                                 Sas Dániel

 

Július 30. 19 óra   

                                   GÁLAMARATON

                                                    A balassagyarmati művészeti fesztivál záróhangversenye vendégművészek és a hallgatók közreműködésével.

 

A balassagyarmati hangversenyek helyszíne:

Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola Balassagyarmat, Óváros tér 11.

A hangversenyekre a belépődíj: A Pro Musica Balassagyarmat Alapítvány javára felajánlott minimum 500,- Ft

 

A Rózsavölgyi Galériában iskolánk képzőművész tanszakos növendékeinek kiállítása látható.

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk.

 

 

 

29. „Zene határok nélkül” Nemzetközi Muzsikustábor,

Verseny és Művészeti Fesztivál - Hangversenysorozat

Balassagyarmat 2015. július 20-31.

 

Tervezett hangversenyek:

Július 20. 19 óra

                                      Az Ear együttes hangversenye (Művészeti vezető: Sugár Miklós)

Július 21. 19 óra

                                      A  muzsikustábor  tanárainak  hangversenye

Közreműködnek: (mások mellett) Perényi Eszter, Eckhardt Gábor,
                                Banda Ádám, Soós Orsolya, Déri György,
                                Tokody Ilona, Keönch Boldizsár,
                                Kanyó András, Perneczky Zsolt

Július 22. 19 óra

              Kovács Dénes (1930-2005) emlékhangverseny

                                                 születésének 85., halálának 10. évfordulója alkalmából

Július 23. 19 óra

                                       Egyéni  hangszeres  előadói  verseny:

                                        I. Weiner Leó művei      II. 1945 után született magyar művek

Július 24. 19 óra

                                      Kortárs magyar komolyzenei hangverseny

Július 25. 15 óra

                                    Mohora Tolnay Klári emlékház – Hangverseny

Július 26. 19 óra

                                    Kis éji zene a Civitas Fortissima téren található Zenepavilonban

Július, 25., 28. 19 óra

                                    Muzsikustábor  hallgatóinak  hangversenye

Július 27. 19 óra

                                    Elisa Fusto és Baráz Ádám zongora négykezes hangversenye

Július 29. 19 óra

                                  Zenekari  Est –   A  vármegyeháza nagyterme

Verseny  győztesek muzsikálnak

Weiner  Leó  és  kortárs  magyar  zeneszerzők  1945  után született  műveiből

 

Baráz Ádám: Suite Caractéristiques vonószenekarra

- - - - - - - - - - - - - - - - - -

Vivaldi: Négy évszak: Nyár

Miranda Liu (hegedű)

 

Viva Verdi: operarészletek

Közreműködnek:                     Tokody  Ilona – szoprán

                                                  Muskát  András – tenor

Balassagyarmati  Dalegylet - karigazgató:  Ember  Csaba

Erkel Ferenc Vegyeskar – Szécsény – karnagy: Lévárdi Beáta

Rózsavölgyi Márk AMI Kisvegyeskara – karnagy: Franka Beáta

Érsekvadkerti pedagóguskórus – karnagy: Gyimesi László

Salgótarjáni pedagóguskórus – karnagy: Baárné Dicse Zsuzsanna

Váci  Szimfonikus  Zenekar  és a muzsikustábor hallgatói

Vezényel: Farkas Pál

 

Július 30. 19 óra   

                            Gálakoncert  Közreműködnek a nemzetközi muzsikustábor tanárai és hallgatói

 

A balassagyarmati hangversenyek helyszíne:

Rózsavölgyi Márk Alapfokú Művészeti Iskola Balassagyarmat, Óváros tér 11.

A Rózsavölgyi Galériában „Búcsú az iskolától” címmel Pénzes Géza művésztanár kiállítása látható.

A műsorváltoztatás jogát fenntartjuk.

 

 

27. „Zene határok nélkül” Nemzetközi Muzsikustábor,

Verseny és Művészeti Fesztivál - Hangversenysorozat

 

A programok 2013. július 20-án kezdődnek és július 31-én délelőtt érnek véget.

Várható hangversenyek:

 

Július 20. 19 óra

                         Az  Ear  együttes  hangversenye

Műsor:

Bánkövi Gyula: Ezüstszárnyú lepkék

Matuz István - fuvola, Kántor Balázs - gordonka,

Faragó Béla:   Két évszak

Perényi Eszter - hegedű, Faragó Béla - szintetizátor, elektronika

Pintér Gyula: Improvizáció  No.1.

Matuz István - fuvola, Pintér Gyula - elektronika

Sugár Miklós: Dalok Kondor Béla versrészletekre - sopr, synth.

Skoff Zsuzsa - szoprán

Láng István: Ívek a térben II.

Matuz István -  fuvola, Lukácsházi  István - nagybőgő

Szigeti István: Zsu

Kántor Balázs - gordonka

Madarász Iván: Szótöredékek

Skoff  Zsuzsa - szoprán, Matuz István -  fuvola, Perényi Eszter– hegedű,
Lukácsházi  István – nagybőgő, Faragó Béla – szintetizátor

 

 

Vezényel: Sugár Miklós

 

 

Hangmérnök: Horváth István

 

 

Művészeti vezető: Sugár Miklós

 

 

 

Az EAR Egyesület támogatói: az ARTISJUS és az NKA

 

 

 

 

 

Július 21. 19 óra

                         A  muzsikustábor  tanárainak  hangversenye

Műsor:

Gluck: Boldog lelkek tánca az Orfeusz és Euridiké című operából

Kanyó András - fuvola, Perneczky Zsolt - zongora

Csillag Péter: Éjszakai képek (ősbemutató)
1. Tengerparton, 2. A völgyben, 3. A patak mentén,
4. Domboldalon, 5. Sínek

Csillag Péter - zongora

Wagner: Nürnbergi mesterdalnokok - Walter versenydala

Keönch Boldizsár - ének, Jászberényi Lilian - zongora

Chopin: Asz-dúr mazurka, cisz-moll mazurka
E-dúr noktürn Op.62.No.2, c-moll noktürn Op.48.No.1

Fenyő Gusztáv - zongora

Tartini-Kreisler: Ördögtrilla szonáta

Banda Ádám - hegedű, Soós Orsolya - zongora

szünet

Melis László: À la carte
Prelúdium-Caprese, Hamisch gulyáschlevesch, Csúsztatott palacsinta

Déri György – gordonka

Rózsa Miklós: Szonatina

Klenyán Csaba - klarinét

Bartók: Vázlatok, Bartók: Allegro barbaro

Eckhardt Gábor - zongora

Zsolt Nándor: Valse Caprice

Perényi Eszter - hegedű, Soós Orsolya - zongora

Onésime Grosbois: La Canne Jonc

Csillag Péter - zongora

 

Védnökök:

Dr. Batta András - rektor, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Balla Mihály országgyűlési képviselő
Selmeczi Zoltán - igazgató, KLIK Balassagyarmati Tankerület
Medvácz Lajos – polgármester, Balassagyarmat

Támogatók:

NKA, EMMI, Nemzeti Tehetség Program,
Weiner Leó Alapítvány,
Balassagyarmat Város Önkormányzata, Balassagyarmati Kórusalapítvány

 

 

Július 23. 19 óra

                         Egyéni  hangszeres  előadói  verseny:

I. Weiner Leó művei                             II. 1945 után született magyar művek

Július 24., 25. 19 óra

                         Muzsikustábor  hallgatóinak  hangversenye

Július 26 19 óra

                        Növendékhangverseny a Határmenti Projektek Házában

(Balassagyarmat, Rákóczi u. 13.)       

Július 27. 15 óra Mohora Tolnay Klári emlékház - Hangverseny

Július 28. 1630

                              Palóc Búcsú – Klasszikus hangszerek, közkedvelt dallamok

Július 29. 19 óra

                         Zenekari Est - Vármegyeháza

Műsor:

 

Versenygyőztesek muzsikálnak

Weiner Leó és kortárs magyar zeneszerzők 1945 után született műveiből

 

BARÁZ ÁDÁM: Jelenetek (balassagyarmati ősbemutató)

Vonószenekar

Vezényel: Dubóczky Gergely

Mozart: Requiem

Dézsi Bernadett – szoprán

Majsai Julianna – alt

Czikora István – tenor

Pintér Dömötör – basszus

Közreműködnek:

A nemzetközi muzsikustábor énekkara, szimfonikus zenekara
(együttműködésben a Salgótarjáni Szimfonikus Zenekarral)
Balassagyarmati Dalegylet (karnagy: Ember Csaba)
Salgótarjáni Pedagógus Kórus (karnagy: Baárné Dicse Zsuzsanna)

Vezényel: Dubóczky Gergely

 

belépődíj 1.000 Ft

 

Védnökök:
Dr. Batta András - rektor, Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Balla Mihály - országgyűlési képviselő

Selmeczi Zoltán - igazgató, KLIK Balassagyarmati Tankerület
Medvácz Lajos - polgármester Balassagyarmat

Támogatók:
NKA, EMMI, Weiner Leó Alapítvány,
Balassagyarmat Város Önkormányzata, Balassagyarmati Kórusalapítvány

Július 30. 19 óra

                         gálakoncert

                         Közreműködnek a nemzetközi muzsikustábor tanárai és hallgatói

 

 

 

26. „Zene határok nélkül” Nemzetközi Muzsikustábor,

Verseny és Művészeti Fesztivál - Hangversenysorozat

A programok 2012. július 20-án kezdődnek és július 31-én délelőtt érnek véget.

Várható hangversenyek:

Július 20. 19 óra

                        

EAR együttes hangversenye

Lakatos György fagottkoncertje

Műsor:

Josquin des Prez: In Te Domine Speravi

Madarász Iván: In due voci

Thomas Tallis: A new commandement

Pintér Gyula: Night of the Magicians

Johann Sebastian Bach: Esz dúr triószonáta II. tétel

Jeney Zoltán: Wohin

Bohuslav Rehor: Hudba z Javoru II. tétel

Faragó Béla: Táncz-rend (részletek)

Bohuslav Rehor: Hudba z Javoru III. tétel

Sugár Miklós: Modellek

Johann Sebastian Bach: Olasz koncert III. tétel

Astor Piazzola: Tango

Közremüködnek:

Horváth Andrea, Stefán Zsófia, Tóth Sára Rebeka, Duffek Mihály

Hangmérnök: Elekes Tibor

Művészeti vezető: Sugár Miklós

Támogatóink:

NKA, ARTISJUS Zenei Alapítvány

 

Július 21. 19 óra

                         A muzsikustábor tanárainak hangversenye

Július 23. 19 óra

                         Egyéni hangszeres előadói verseny:

I. Weiner Leó művei                             II. 1945 után született magyar művek

Július 24.,  25., 26., 27., 28. 19.00 óra

                         Muzsikustábor hallgatóinak hangversenye

 

Július 28. 15 óra

                          Mohora Tolnay Klári emlékház - Hangverseny

                        

Július 29. 19 óra

                         Zenekari Est - Vármegyeháza (Balassagyarmat, Civitas Fortissima tér 6.)

                      

Versenygyőztesek muzsikálnak

Weiner Leó és kortárs magyar zeneszerzők 1945 után született műveiből

 

baráz Ádám: Concertino

Herencsár Viktória – cimbalom

 

Vivaldi: Credo

Balassagyarmati Dalegylet, Salgótarjáni Pedagóguskórus

Karigazgató: Ember Csaba

 

szünet

 

Banda Ádám-hegedű

műsor:

Csajkovszkij: Valse-Scherzo

Kreisler: Liebesleid, Liebesfreud

Wieniawski: Scherzo-Tarantelle

Hubay: (Banda Ádám átiratai)

Hullámzó Balaton, Larghetto, Hejre Kati

km.: nemzetközi muzsikustábor vonós zenekara

Belépődíj: 1 000.- Ft

Július 30. 19 óra

                         gálakoncert Közreműködnek a nemzetközi muzsikustábor tanárai és hallgatói

 

 

 

 

25. „Zene határok nélkül” Nemzetközi Muzsikustábor,

Verseny és Művészeti Fesztivál - Hangversenysorozat

A programok 2011. július 20-án kezdődnek és július 31-én délelőtt érnek véget.

 

Július 20. 19 óra

                         Az Ear együttes hangversenye

 

 

Július 21. 19 óra

                         A muzsikustábor tanárainak hangversenye

                         Belépő: 500 Forint

Július 22. 20 óra

JAZZ KONCERT AJÁNLÓ

 NOVA CONSORT

 Az együttes 2010 őszén alakult 4 főiskolás közreműködésével, akik elsődleges céljuknak az "ős-jazz" hangzás továbbvitelét tekintik, mindezt úgy, hogy a fiatalos frissesség maradjon a középpontban. 2011 elejétől lehetőségük volt több fővárosi klubban, kávéházban zenélni, ahol hamar a közönség kedvenceivé váltak.

Hangzásukban a legerősebb inspirációt a Diana Krall Quartet adja, de nem szabad kihagynunk Joe Pass, Jonathan Kreisberg hatásait sem! Repertoárjukban jazz standardeket találhatunk, amelyek egy teljesen új öltözetben jelennek meg, tökéletes hangulatot adva épp úgy egy egész estés koncerthez, mint egy beszélgetős, borozós estéhez.

 Bögöthy Ádám – nagybőgő

Fövenyi Máté – gitár

Munkácsy Eszter – ének

Várda Áron – dob

 

 http://www.youtube.com/novaconsort

 

Helyszín: Mikszáth Kálmán Művelődési Központ – Balassagyarmat

Koncertkezdés: 2011. július 22., péntek, 20 óra

Belépő: 500 Forint

„Jazz a lelke mindennek!”

Július 23. 15 óra

                          Mohora Tolnay Klári emlékház - Hangverseny

Július 23. 19 óra

                         Egyéni hangszeres előadói verseny:

I. Weiner Leó művei                             II. 1945 után született magyar művek

Július 24.,  26., 27., 28. 19.00 óra

                         Muzsikustábor hallgatóinak hangversenye

Július 25. 19 óra

                         Musical est-Kővári Judit növendékeivel - Vármegyeháza

                         Belépő: 500 Forint

Július 29. 19 óra

                         Zenekari Est - Vármegyeháza (Balassagyarmat, Civitas Fortissima tér 6.)

                      

Verseny győztesek muzsikálnak

Weiner Leó és kortárs magyar zeneszerzők 1945 után született műveiből

Bach: d-moll kettősversen

Perényi Eszter és Banda Ádám - hegedű

Liszt: Les Preludes

vezényel: Roni Porat - Izrael

Carl Orff: Carmina Burana

Kozma Rózsa – szoprán

Keönch Boldizsár – tenor

Tarnai Dávid – bariton

Talamba Ütőegyüttes

vezényel: Karol Borsuk - Németország

 Karigazgató: Ember Csaba

Közreműködnek:

 A nemzetközi muzsikustábor szimfonikus zenekara,

 Balassagyarmati Dalegylet,

Rózsavölgyi Kamarakórus (Franka Beáta),

Lichterfelder Chorkreis – Berlin (Karol Borsuk),

Chor „Hejnal” – Chelm (Danuta Bałka-Kozłowska),

Salgótarjáni Pedagógus Kórus (Baárné Dicse Zsuzsanna),

Szécsény Város Gyermekkara (Lévárdi Beáta)

Július 30. 19 óra

                         gálakoncert Közreműködnek a nemzetközi muzsikustábor tanárai és hallgatói

 

 

24. „Zene határok nélkül” Nemzetközi Muzsikustábor,

Verseny és Művészeti Fesztivál

2010. július 20-31.

 Fesztivál hangversenyek

Július 20. 19 óra

                             EAR együttes

Hollós Máté: Canto nostalgico – szóló gordonkára

Maróti Emese: Intertitude – szóló klarinétra

Szigeti István: Vungec varázsénekek szoprán és elektronika

Bánlaky Ákos: Tarantella – szóló gordonkára

Madarász Iván: J. J. játékai  - klarinét, gordonka, szintetizátor

Sugár Miklós: Felhő-variációk – szóló zongorára

Pertis Jenő: Recitativo No. 2. szóló klarinétra

Pintér Gyula: No Poems szoprán és elektronika

Sugár Miklós: Réminiscences  klarinét, gordonka, zongora

Közreműködnek: Kővári Eszter Sára –szoprán, Eckhardt Gábor – zongora,

Déri György – gordonka, Klenyán Csaba    - klarinét

Hangmérnök: Horváth István

Művészeti vezető - vezényel: SugárMiklós

 

Július 21. 19 óra

                            A muzsikustábor tanárainak hangversenye

Július 22. 19 óra

                             VERSENYGYŐZTESEK MUZSIKÁLNAK

Július 23. 19 óra

                             Egyéni hangszeres előadói verseny:

                             I. Weiner Leó művei               II. 1945 után született magyar művek

Július 24. 16 óra

                             Mohora – tolnay Klári Emlékház hangverseny

Július 24. 19 óra

                             Muzsikustábor hallgatóinak hangversenye

Július 25. 19 óra

                            Musical-est Vármegyeháza

Július 25. - 28. 19 óra

                             Muzsikustábor hallgatóinak hangversenye

Július 29. 19 óra  

                            Zenekari est

                                      Versenydíjak átadása, nagydíjasok műsora

                                      Bach: C-dúr kétzongorás concerto

                                      Fenyő Gusztáv és Szokolay Balázs - zongora

                                      Weiner: I. Divertimento

                                      Jenkins: Adiemus – részletek

                                                1. Adiemus 2. Tintinabulum 3. Cantus Ineaqualis

                                                6. Cantus Iteratus 7. Amate Adea

Közreműködnek:

 A nemzetközi muzsikustábor szimfonikus zenekara,

Balassagyarmati Dalegylet,  

Cantabile Kamarakórus – Salgótarján (karnagy: Radnai Zsuzsa),

Salgótarjáni Pedagógus Kórus (karnagy: Baárné Dicse Zsuzsa)

Karigazgató: Ember Csaba

Vezényel: Roni Porat – Izrael

 

Július 30. 19 óra

                             gálakoncert közreműködnek a nemzetközi muzsikustábor tanárai és hallgatói

 

 

23. „Zene határok nélkül” Nemzetközi Muzsikustábor,

Verseny és Művészeti Fesztivál

2009. július 20-31.

A tábori program 2009. július 20-án kezdődik és július 31-én délelőtt ér véget.

A tábor alatt várható programok:

 Fesztivál hangversenyek

Július 20. 19 óra

                        Az EAR együttes hangversenye

                        A hangversenyt követően tájékoztató

Július 21. 19 óra

                        A muzsikustábor tanárainak hangversenye

                        Köszöntőt mond: Medvácz Lajos polgármester

Július 22. 18.30 óra

                        Karaszon Dezső orgona estje

                        bevezetőt mond: Ember Csaba

18.30-kor a balassagyarmati nagytemplomban

 műsora

G. Fr. Händel (1685-1759): fisz-moll preludium, fuga és gigue
     Variációk egy E-dur témára
     C-dur fantázia
Gárdonyi Zoltán (1906-1986): Idyll (1933)
L. Vierne (1870-1937): A-dur final, Op. 47, Nr. 5.

Július 23. 19 óra

                        Muzsikustábor hallgatóinak hangversenye

Július 24. 19 óra

                        Egyéni hangszeres előadói verseny:

I. Weiner Leó művei                             II. 1945 után született magyar művek

Július 25. 16 óra

                      130 éves Tolnay Klári zongorája – 95 éve született a művésznő,

megemlékezés és Hangverseny 

Mohorán a Tolnay Klári emlékházban

Július 26. 19 óra

                        Musical-est Vármegyeháza

Július 27. 19 óra

                        Muzsikustábor hallgatóinak hangversenye

Július 28. 19 óra

                        Muzsikustábor hallgatóinak hangversenye

Július 29. 19 óra 1. Az egyéni előadói verseny győzteseinek műsora

                             2. Haydn: Trombitaverseny – trombita: Tóth Balázs

                             3. Mendelssohn: Hegedűverseny – hegedű: Banda Ádám

                             4. Haydn: Évszakok – részletek

Vezényel: Roni Porat – Izrael

Közreműködnek:

 A nemzetközi muzsikustábor ifjúsági szimfonikus zenekara,

 Salgótarjáni Ifjúsági Kamaraszimfonikusok, Balassagyarmati Dalegylet,

 Balassi Bálint Gimnázium Vegyeskara, Salgótarjáni Pedagógus Kórus,

Liszt Ferenc Kamarakórus - Salgótarján,

 Capo di tutti i Capi Kamarakórus - Budapest,

 Váci Harmónia Vegyeskar,  Erkel Ferenc Vegyeskar - Szécsény

Július 30. 19 óra

                        gálakoncert közreműködnek a nemzetközi muzsikustábor 

                                                       tanárai és hallgatói

 

 

22. „Zene határok nélkül” Nemzetközi Muzsikustábor, Verseny és Művészeti Fesztivál

2008. július 20-31.

 Fesztivál hangversenyek

Július 20. 19 óra    Az EAR együttes hangversenye

Szakály Ágnes és az EAR együttes

hangversenyére

 

Hollós Máté: Clavinova concertante No. 1. -  cimbalomra és CD-re

Madarász Iván: Kommentár egy ismeretlen történethez - sopránra és CD-re

Pintér Gyula: Kaméleon fantazia - cimbalomra és CD-re

Sugár Miklós: Cimcor - kürtre és cimbalomra

 

Sugár Miklós: Vihar után - cimbalomra és CD-re

Szigeti István: C.C. - kürtre és cimbalomra

Faragó Béla: Árnyének - sopránra, szintetizátorra, és CD-re

Madarász Iván: Öt eset - kürtre és cimbalomra

 

közreműködnek:

Skoff Zsuzsa – szoprán, Varga Zoltán – kürt és Faragó Béla – szintetizátor

 

Hangmérnök: Horváth István

Művészeti vezető: Sugár Miklós

 

Az EAR  együttes  támogatói: 

ARTISJUS, Fővárosi  Önkormányzat  Kulturális  Bizottsága,

NKA,  Művészeti és Szabadművelődési Alapítvány

és a  Művészeti Szakszervezetek Szövetsége

Július 21. 19 óra    A muzsikustábor tanárainak nyitóhangversenye

Július 22. 19 óra    Banda Ádám – hegedű, Soós Orsolya – zongora  hangversenye

műsor

Dvořák: Négy romantikus darab Op.75

Dohnányi: cisz-moll szonáta Op. 21

 – szünet –

Beethoven: F-dúr románc

Csajkovszkij: Valse-Scherzo

Hubay: Románc

Saint-Saëns: Bevezetés és Rondo Capriccioso

 

Július 23. 19 óra    Muzsikustábor hallgatóinak hangversenye,

Július 24. 19 óra    Egyéni hangszeres előadói verseny két kategóriában:

I. Weiner Leó művei és II. 1945 után született magyar művek

 

Július 25. Július 26.  19 óra Muzsikustábor hallgatóinak hangversenye

Július 27.  20 óra Vármegyeháza Zenekari est

1. Az egyéni előadói verseny győzteseinek műsora

2. Mozart: Requiem Vezényel: Roni Porat (http://www.roniporat.com/)

izraeli karmester, Zubin Mehta vezető karmester ajánlásával

Izraelben a Jeruzsálemi Akadémián tart kurzust multidiszciplináris koncertekről. Ez a szakterülete – a zene különböző előadóművészetekkel kombinálva.

Közreműködnek:

 A nemzetközi muzsikustábor ifjúsági szimfonikus zenekara,

 Balassagyarmati Dalegylet,

 Balassi Bálint Gimnázium Vegyeskara,

 Capo di tutti i Capi Kamarakórus - Budapest,

 Váci Harmónia Vegyeskar,

Belépődíj: 1.000,- Ft

Július 29. 19 óra    Musical est

Július 30. 19 óra A nemzetközi muzsikustábor tanárainak és hallgatóinak gálakoncertje

 

 

A tábori program 2007. július 20-án este kezdődik és július 31-én délelőtt ér véget.

A tábor alatt várható programok:

Csillag Péter előadása Kodály: Psalmus Hungaricus című művéről

21. „Zene határok nélkül” Nemzetközi Muzsikustábor, Verseny és Művészeti Fesztivál

2007. július 20-31.

 Fesztivál hangversenyek

Július 20. 19 óra – Balassagyarmat

Matuz István fuvola és az EAR együttes hangversenye

Dohnányi: Ária                                             

Csillag Péter: Le carré d'ut                            

Legány Dénes. Meditáció                               

Horváth Balázs: és a jég is zajlik körülötted     

Sári József: Impetus (Lendület)                       

Lajtha László: Vocalise                                  

            Bartók-Szabó Anita: Két részlet a Mikrokozmoszból

                                1. Nagy másodhangközök egyszerre és törve

                                2. Mese a kis légyről

Doppler: Magyar Fantázia                               

Madarász Iván: Re-petició                               

Csillag Péter: 9 miniatür                                  

Rózsa Pál: Quartetto flautissimo                      

Közreműködnek:

Ember Dániel, Kanyó András, Kanyó Dávid – fuvola, Kancsár Vera – zongora

Július 21. szombat, 19 óra, Művészeti Iskola hangversenyterme

A muzsikustábor tanárainak nyitóhangversenye

      Fellépnek többek között: Fogarasi Béla-gitár, 

Jelinek Gábor-ének, Kanyó András-fuvola, Keönch Boldizsár-ének,

Klenyán Csaba-klarinét, , Nádor Magda-ének, Perényi Eszter-hegedű,

 Csillag Péter-zongora

      Műsorvezető: Ember Csaba, Csábi István 

Július 22. vasárnap, 19 óra, Művészeti Iskola hangversenyterme

Elmar Gaszanov (Oroszország) Zongorahangversenye

1983-ban született, Szevasztopolban. 1990-től a Szevasztopoli Zenei Líceum diákja, T. Kim professzor osztályában. 2001-től a Moszkvai Pjotr Csajkovszkij Konzervatórium mellett működő Akadémiai Kollégium diákja. Jelenleg a Csajkovszkij Konzervatórium negyedéves hallgatója L. Roscsina professzorasszony osztályában. Oroszországi versenyek: A. Karamanov Nemzetközi Verseny (1998., 1. helyezett); "Prokofjev szülőföldjén" (1999., fődíjas); "Gorovitz emlékére" (1999., 3. helyezett); Vlagyimir Krajnyev Verseny (2000., első helyezett). Végezetül pedig - mint Ön is tudja - a 2006-os, budapesti Liszt-Bartók Nemzetközi Zongoraverseny első helyezettje. Mindezen kívül részt vett a "Music Summer in Baden-Baden" c. fesztiválon, illetve egy fesztiválon Kolmarban, Franciaországban.

Műsor:

Rachmaninov: C-dúr prelűd Op. 32.

Rachmaninov: g-moll prelűd Op. 23.

Rachmaninov: 2. szonáta Op. 36.

 

Szünet

 

Bartók: Két román tánc

Bartók: Suite op.14

Liszt: Wilde Jagd (Vad hajsza)

Liszt: Sonetti del Petrarca 123

Liszt: First Mephisto Waltz (Első Mephisto keringő)

 Július 23. hétfő, 19 óra, Művészeti Iskola hangversenyterme

Csillag Péter előadása Kodály: Psalmus Hungaricus című művéről

http://www.geocities.com/pcsillag.geo/

Július 24. kedd, 19 óra, Művészeti Iskola hangversenyterme

Egyéni hangszeres előadói verseny két kategóriában:

I. Weiner Leó művei                             II. 1945 után született magyar művek

Július 25. szerda, 19 óra, Művészeti Iskola hangversenyterme

Muzsikustábor hallgatóinak hangversenye,

fellép még: Szokolay Balázs zongora és Banda Ádám hegedű

Július 26. szerda, 19 óra, Művészeti Iskola hangversenyterme

Klenyán Csaba és tanítványainak hangversenye

Július 27. péntek és 28. szombat 19 órától, Művészeti Iskola hangversenyterme

Muzsikustábor hallgatóinak hangversenyei

Július 29. vasárnap, 20 óra, Palóc Liget, rossz idő esetén: Vármegyeháza

Zenekari est

           1.       Az egyéni előadói verseny győzteseinek műsora

           2.       Kodály: Missa brevis

Vezényel: Roni Porat

/izraeli karmester, Zubin Mehta vezető karmester ajánlásával, http://www.roniporat.com/

Izraelben a Jeruzsálemi Akadémián tart kurzust multidiszciplináris koncertekről. Ez a szakterülete – a zene különböző előadóművészetekkel kombinálva.

Közreműködnek:

A nemzetközi muzsikustábor ifjúsági szimfonikus zenekara,

Salgótarjáni Ifjúsági Kamaraszimfonikusok,

Balassagyarmati Dalegylet,

Balassi Bálint Gimnázium Vegyeskara,

Salgótarjáni Pedagógus Kórus,

Liszt Ferenc Kamarakórus - Salgótarján,

Capo di tutti i Capi Kamarakórus -

Budapest,

Váci Harmónia Vegyeskar,

Erkel Ferenc Vegyeskar - Szécsény

Július 30. hétfő, 19 óra, Művészeti Iskola hangversenyterme

A nemzetközi muzsikustábor tanárainak és hallgatóinak gálakoncertje

 

20. „Zene határok nélkül” Nemzetközi Muzsikustábor, Verseny és Művészeti Fesztivál programja

2006. július 20-31.

 Fesztivál hangversenyek

 Július 20. 19 óra – Balassagyarmat

Matuz István fuvola és az EAR együttes hangversenye

Művészeti vezető: Sugár Miklós

Július 21. 18.30 óra – Balassagyarmat

Bakos Ferenc képzőművész kiállítás-megnyitója (itáliai úti élmények)

Július 21. 19 óra – Balassagyarmat

A muzsikustábor tanárainak nyitóhangversenye

Perényi Eszter, Járdányi Gergely, Klenyán Csaba,

Fogarasi Béla, Keönch Boldizsár, Nádor Magda…

Műsorvezető: Ember Csaba, Csábi István

 Július 22. 15 óra – Diósjenő

Muzsikustábor hallgatóinak hangversenye a diósjenői iskola udvarán

 Július 23. 19 óra – Balassagyarmat

Versenygyőztesek muzsikálnak:

Banda Ádám – hegedű és Puia Dorinel – klarinét

Közreműködnek: Szokolay Balázs – zongora, Bruno Monsaingeon – hegedű,

Klenyán Csaba – klarinét, Kiss Péter – zongora

 Július 24. 19 óra – Balassagyarmat

Egyéni hangszeres előadói verseny két kategóriában

Weiner Leó művei és 1945 után született magyar művek

 Július 25. 18 óra – Szécsény, Művelődési ház

Musical est

Előzetest lásd Balassagyarmatnál

  Július 26. 10 óra Balassagyarmat

Fuvolahangverseny

 Július 26. 18 óra– Drégelypalánk

Musical est

Előzetest lásd Balassagyarmatnál

 Július 26. 19 óra Balassagyarmat

Liszt és Itália

Fehér Ernő–zongora (Fischer Annie ösztöndíjas)

Közreműködik: Keönch Boldizsár–ének, Orendt Gyula–ének

  Július 27. 19 óra – Balassagyarmat

Musical est

 Hair, Mozart, Rudolf, West Side Story, Rent, Volt egyszer egy csapat, Fame,

A Notre Dami toronyőr, István a király

Fellépnek:

Bálint Ádám, Baranyai Annamária, Bakó Szabolcs, Bakos Nóra, Hagymási Sándor,

Iványi Angelika, Péter Barbara, Szerényi László, Timkó János, Vastag Csaba

Július 28. 19 óra – Balassagyarmat

Muzsikustábor hallgatóinak hangversenye

 Július 29. 20 óra – Balassagyarmat, Palóc liget, Nagyszínpad

Zenekari est

Vezényel: Verebélyi Ákos

Az egyéni előadói verseny győzteseinek műsora

 Udvardy László (Ember Péter): Concertino in D

(ősbemutató)

Ember Dániel - fuvola

 

Orff: Carmina Burana

Közreműködnek:

A nemzetközi muzsikustábor szimfonikus zenekara

Lavotta Kamarazenekar

Balassagyarmati Dalegylet

Balassi Bálint Gimnázium Vegyeskara

Salgótarjáni Pedagógus Kórus

Liszt Ferenc Kamarakórus – Salgótarján

Váci Harmónia Vegyeskar

 

Capo di tutti i Capi Kamarakórus

(karvezető: Zongor Attila)

Szécsényi Erkel Ferenc Vegyeskar

(karvezető: Lévárdi Beáta)

Szécsényi Gyermekkar

(karvezető: Lévárdi Beáta)

Rózsavölgyi Márk Művészeti Iskola Gyermekkara (karvezető: Franka Beáta)

Július 30. 19 óra – Balassagyarmat

A nemzetközi muzsikustábor tanárainak és hallgatóinak gálakoncertje

 

A 2004. július 20-31 között megrendezésre kerülő fesztivál programja:

Július 20. Matuz István elektro - akusztikus fuvolaestje
Közreműködik:
Az EAR (Electro-Acoustic Research) Együttes –
Matuz Gergely (fuvola), Faragó Béla (szintetizátor, zongora), Horváth István (hangmérnök)
Művészeti vezető: Sugár Miklós
Július 21. Váci Harmónia Vegyeskar hangversenye
Karnagy: Verebélyi Ákos
Táncház
Július 22. A muzsikustábor tanárainak nyitóhangversenye
Műsorvezető: Ember Csaba, Csábi István
Július 23. Versenygyőztesek muzsikálnak
A 2003. évi Budapesti Nemzetközi Fuvolaversenyen legjobb eredményt elért magyar versenyző koncertje
Július 24. Egyéni hangszeres előadói verseny két kategóriában
I. Weiner Leó művei
II. 1945 után született magyar művek
Július 25-28. Hallgatói koncertek
Július 29. Zenekari est
Az egyéni előadói verseny győzteseinek műsora
Beethoven: Karfantázia
Carl Orff: Carmina Burana
Közreműködnek:
Szokolay Balázs-zongora, Kozma Rózsa-szoprán,
Keönch Boldizsár-tenor, Rezsnyák Róbert-bariton
vezényel: Karol Borsuk
A nemzetközi muzsikustábor szimfonikus zenekara
Salgótarjáni Ifjúsági Kamaraszimfonikusok
Balassagyarmati Dalegylet
Balassi Bálint Gimnázium Vegyeskara
Salgótarjáni Pedagógus Kórus
Liszt Ferenc Kamarakórus – Salgótarján
Szécsény Város Gyermekkara
Július 30. A nemzetközi muzsikustábor tanárainak és hallgatóinak gálakoncertje

 

A 2000. évi muzsikustábor programja
HANGVERSENYEK:
Július 22-én
A Nemzetközi Muzsikustábor tanárainak nyitóhangversenye

a tábor tanárai:
Kerek Ferenc, Keveházi Gyöngyi, Némethy Attila, Keönch Boldizsár, Kozma Rózsa, Jelinek Gábor, Molnár Gyula, Sztán István, Csetényi Gyula, Kanyó András, Klenyán Csaba, Fogarasi Béla, Perényi Eszter, Tóth Kinga, Faig Alijev, Svikruha Márta, Ácsné Szily Éva, Móri Péterné, Budinstein Igor, Derzsi Albert, Jozef Podhoransky, Adelman Stefan, Keresztfalvy Gizella, Herencsár Viktória, Madarász Iván, Karol Borsuk, Ember Csaba, Balláné László Márta, Berchy József, Bonyhádi István, Ivan Gajan, Jászberényi Lilian, Legány Dénes, Keönch Márton, Nagy Márta, Perneczky Zsolt, Terts Márton, Váradi Emőke, Znamenák Rita

Július 23-án
I. Musica Futura - számítógép a zeneoktatásban, hangverseny
II. Klenyán Csaba és tanítványainak hangversenye

Július 24-én
Egyéni hangszeres verseny két kategóriában
I. Weiner Leó műveiből
II. 1945 után született magyar művek előadása
Csak tábori résztvevőknek 200.000 Ft összdíjazással.

Július 25-26-27-én
A Nemzetközi Muzsikustábor hallgatóinak hangversenyei

Július 28-án
A tábor hallgatóinak kamarazenei estje

Július 29-30-án
Szent Anna napi Palócbúcsú

Július 29-én
Zenekari est a Palóc Múzeum előtt. Vezényel Karol Borsuk

Július 30-án
Gálakoncert

A szabadtéri koncert kivételével a hangversenyek helyszíne a Rózsavölgyi Márk Művészeti Iskola.

A szimfonikus zenekar és a vegyeskar programja 2000-ben:

Rózsavölgyi Márk: Első Magyar Társastánc
Beethoven: István Király nyitány
Kodály Zoltán: Missa brevis
 

vissza